close
Praktické tipy

3 top pracovní pomůcky, bez nichž se na stavbě neobejdete

Pojem pracovní pomůcky je mnohdy doslova degradován, jelikož spousta lidí si myslí, že zvládnou nejrůznější činnosti bez nich, a to mnohdy dokonce lépe. Opak je ovšem pravdou. Bez správného pracovního vybavení se jednoznačně vystavujeme vysokému riziku nepříjemného úrazu. Pořízení takovýchto ochranných pomůcek přitom není vůbec složité. V následujících řádcích vám dáme cekem 3 tipy s tím, že samozřejmě doporučíme i světoznámého výrobce tohoto sortimentu.

1. Pracovní oděvy jako základ

V první řadě se zaměřte na pořízení pracovního oblečení. Optimální jsou samozřejmě různá trička, mikiny a bundy disponující ochranou proti nepříznivým vlivům počasí. Nakupte si vyloženě sezónní oblečení, jež použijete v různých ročních obdobích v interiéru i exteriéru. Oděvy musí být odolné vůči mechanickému poškození a v mnohých případech i proti nadměrnému žáru.

2. Pevné pracovní boty

Pracovat na stavbě v klasických teniskách či nazouvácích by bylo minimálně nerozumné. Optimální jsou pracovní boty vyznačující se přítomností kovové špice a vyztuženou konstrukcí. Když vám na stavbě spadne na nohu úlomek betonu, případně cihle nebo cokoli jiného, dokážou vás takovéto boty bez problémů ochránit. Stejně tak se v nich pohodlně chodí a jsou vybaveny podrážkou odolnou vůči nechtěnému uklouznutí. To bývá ostatně nejčastější příčinu nepříjemných zranění.

3. Efektivní ochrana sluchu a zraku

Sluch i zrak jsou smysly, které při práci potřebujeme prakticky pokaždé. Uši i oči jsou ovšem velmi náchylné. Jejich ochrana se tak stává nezbytností. U uší si lze vybrat buď z klapek, nebo ze špuntů, jež se dávají přímo do ucha. První alternativa je jednodušší a efektivnější. Špunty se za čas zanesou a dávají se do ucha špatně, případně se může zanést infekce.

Vsaďte na osvědčeného výrobce

Budete-li shánět moderní a vysoce účinné pracovní pomůcky, vyberte si tu správnou značku. Naším tipem je engelbert strauss. Tato firma aktuálně působí po celém světě. Pochlubit se může hlubokou tradicí. Vždyť založena byla již v roce 1948!

Zdroj obrázku: Engelbert Strauss

admin

The author admin

Leave a Response