close
Komerční články

V čem vám pomohou kvalitní projekční kanceláře? Vyřídí za vás i stavební povolení

Neztrácejte zbytečně nervy a zkuste využít služby projekční kanceláře na maximum. Investované peníze se vám vrátí v podobě ušetřeného času.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Stavba domu, to není jenom koupě hotového projektu z katalogu. Katalogový projekt sice stavbu ulehčí a zkrátí dobu celého procesu, ale k započetí stavby nestačí. Musíte mít vyřešené stavební povolení, nakreslený projekt umístění domu na pozemek, vybrané materiály a mnoho dalšího. Následně pak musíte sledovat celou stavbu, aby vše probíhalo tak, jak chcete.

I stavba katalogového domu tak dokáže člověku zabrat všechen jeho volný čas. Kromě toho si určitě budete muset vzít jednou za čas dovolenou, abyste mohli jít na úřady a nebo zkontrolovat dodávku na stavbě. Pokud chcete mít klid, vyberte si takovou projekční kancelář, která vám poskytne i jiné služby než jen hotový projekt.

Vytvoří originální projekt

Ne každý má zájem o katalogový dům. Problémem může být nedostatek originality nebo specifický pozemek, na který se katalogový projekt jednoduše nedá napasovat. Pokud tedy máte zájem, některé projekční kanceláře, které nabízejí především katalogové domy, jsou schopné vytvořit originální projekt na míru, případně udělat změny v už existujícím katalogovém projektu.

Problémem originální projektu je, že může prodloužit celý proces i o několik měsíců, a to i o čtvrt roku a déle. Kromě toho je několikrát dražší než katalogový projekt.

Oběhá za vás úřady

Stavba domu může být velmi časově náročná. Už jenom získat stavební povolení může trvat několik měsíců. Dohadovat se na úřadech bývá pro některé lidi stresující a je to zbytečná ztráta času. Pokud stavební problematice nerozumíte, celý proces pro získání stavebního a jiných povolení se může prodloužit.

Některé projekční kanceláře vám proto nabízejí mezi svými službami i takzvaný inženýring. Díky této službě vás bude projekční kancelář zastupovat před úřady, vyřídí za vás stavební povolení a jiná potřebná úřední stanoviska. Služba je zpoplatněná, ale vy budete v klidu.

Poskytne odborný stavební dozor

Sledovat, aby byla stavba v souladu s projektovou dokumentací, aby byly použité správné technologické postupy, aby byl použit kvalitní materiál a hlavně, aby byly v pořádku finance – to všechno může být pro pracujícího člověka velmi náročné. Proto je výhodné objednat si od projekční kanceláře také stavební dozor. Nezávislý odborný dozor je vždy lepší než ten, který například poskytne zhotovitel. Ten může být zaujatý. Pokud chcete rychle bydlet a bez zbytečných nervů, tato služba pro vás určitě bude výhodná.

Tags : projekční kancelařprojekt
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response