close

V ložnici na posteli člověk tráví až třetinu svého života. Proto by se v ní měl cítit maximálně pohodlně. A tak se objevuje otázka, jak vybrat matraci, která bude maximálně vyhovovat. První, na co se soustředit, je rozhodně velikost. Ta bývá standardizovaná a v šíři by měla odpovídat rozměrům postele. Klasikou jsou tyto tři rozměry:

  • 70 cm,
  • 80 cm,
  • 90 cm.

Nezapomínejte také na zóny

Co znamenají? Každá matrace by měla být rozdělena na takzvané zóny. Ty dokážou různě podepřít tělo, a to s ohledem na váhu konkrétní části. Výsledkem by mělo být zajištění toto, že tělo bude v optimální, tedy rovné poloze. Ideálním řešením je 7 zón, které napomůžou tomu, že lidská páteř bude v optimální poloze a nebude se nijak vychylovat.

Použitý materiál hraje také roli

Výběr je dnes opravdu velký. Úplným základem jsou pružinové nebo taštičkové matrace. My však doporučíme zvolit varianty modernější a lepší. Může se jednat  různé sendvičové matrace, nebo matrace z moderních pěn, které se dokážou dobře tvarovat podle lidského těla a napomáhat dobré podpoře. U výběru materiálů hrají roli nejenom vaše požadavky, ale pochopitelně také rozpočet. Nejmodernější materiály jsou i nejdražší.

Jak je to s tvrdostí?

Zde je výběr často spíše individuální. Nutno říci, že nic by se nemělo přehánět a tak se vyhněte jak nejtvrdším, tak i nejměkčím modelům na trhu. Poté by mělo přijít v potaz celkové pohodlí. Někdo má rád varianty tvrdší, jiný má rád zase měkčí. Ideální je vybírat podle stávající matrace. A to hlavně v případě, kdy se objednává online a tak zde není možnost osobního vyzkoušení.

Na čem bude umístěna?

I to je otázka, kterou je nutné si položit. V úvahu mohou přicházet dvě situace. A to položení na klasickém roštu, nebo na pevné ploše. Objevit se ale může i řešení třetí, kdy je spodní část postele tvořena velkou pružinovou matrací.

admin

The author admin

Leave a Response