close
Komerční články

Co vše potřebujete vědět pro koupi kondenzačního plynového kotle?

Vybíráte zdroj, kterým budete vytápět svůj domov? Zvažte praktičnost kondenzačních plynových kotlů, jejichž provoz patří mezi ty méně finančně náročné. Stavba či rekonstrukce domu není levnou záležitostí, tudíž se zamyslete a šetřete na těch správných místech.

Plynové kotle jsou velmi účinné a zároveň cenově dostupné. Jejich životnost činí kolem 15 – 20 let. Na rozdíl od kotlů na pelety nebo uhlí nemusíte řešit nákup, a hlavně uskladnění topných materiálů.

Jaké typy kotlů na plyn existují?

Na trhu existují klasické plynové kotle a kondenzační kotle. Právě kondenzační plynový kotel se stává stále populárnějším. A důvod? Vyšší účinnost. Běžný plynový kotel odvádí spaliny přímo do komína. Tyto spaliny jsou však zdrojem další energie, a právě kondenzační kotel je dokáže zužitkovat. Spaliny jdou nejprve do výměníku, kde kondenzují a slouží pro předehřátí vody v topném systému.

Info: Na plynové kotle navíc můžete získat státní dotaci. Nezapomeňte také na záložní zdroje pro kotle a na akumulační nádrže.

Jak ušetřit?

Pokud chcete snížit výdaje na vytápění, je dobré plynový kondenzační kotel propojit s podlahovým vytápěním. Kondenzační kotel se hodí pro otopnou soustavu s nízkou teplotou vody. Aby docházelo ke kondenzaci, voda vracející se do kotle musí mít co nejnižší teplotu.

Plynový kotel také můžete využít do rekonstruovaných staveb s předimenzovanou plochou radiátorů. Kondenzační kotle jsou skvělým řešením ve chvíli, kdy váš starý kotel dosloužil a vy se rozhodujete, zda nepřejdete například z pevných paliv na plyn. Oproti stávajícím zdrojům tepla mohou kondenzační kotle ušetřit až 35 % nákladů.

Stále však platí, že pokud plynový kotel nakombinujete s nevhodným stavem otopné soustavy a zateplením, může vaše volba spíše náklady zvýšit než ušetřit.

admin

The author admin

Leave a Response