close
Komerční články

Dopřejte si kvalitní spánek. Buďte po celý den plni energie!

Asi není potřeba dvakrát zdůrazňovat, že to, jak se vyspíme, má velký vliv na celý následující den. Pokud nejsme dostatečně vyspaní, projevuje se to jak na naší náladě, tak třeba na pozornosti a potažmo i na našem pracovním výkonu. Zkrátka nejsme daný den tak nějak plnohodnotní. Jakákoliv činnost je obtěžující, a kromě toho se můžeme dostat také do nebezpečných situací, konkrétně třeba na silnici, pokud řídíme, pokud zkrátka vykonáváme činnost, která vyžaduje k jejímu bezpečnému provádění určitou pozornost.

Matrace
Matrace

Jaké máme typy matrací?

Přestože je spánek důležitý, mnozí jej podceňujeme. Přitom si můžeme velmi pomoci už samotným výběrem kvalitní matrace. Ty přitom nemusejí mi být příliš drahé, pokud využijeme služeb, které nabízejí e-shopy. Třeba levné matrace 85×190 existují v zajímavých nabídkách. Matrací přitom je velké množství typů. Můžete zvolit třeba mezi:

  • Pěnovými matracemi
  • Latexovými matracemi
  • Pružinovými matracemi
  • Taštičkovými matracemi

Existují ale i další typy. Neobvyklejší jsou samozřejmě pěnové a pružinové matrace. Jsou to nejčastější zástupci nepružných, resp. pružných matrací. Mezi luxusnější formu nepružných matrací patří latexové matrace, které poskytují nejvyšší bodovou elasticitu. Jsou proto velmi vhodné také při zdravotních problémech. Můžete si je vybrat také jako matrace 80 x 190. Mezi pružnými matracemi jsou naopak kvalitnější taštičkové matrace. Nepružné matrace se hodí hlavně do pružného lamelového roštu, kdežto pružné matrace si lépe rozumí s pevným laťovým roštem nebo pevnou plnou deskou.

Cena vs. komfort

Vždy samozřejmě záleží zejména na vašich finančních možnostech, ale také na tom, jak často budete na dané matraci spát. Třeba u matrace na chatu lze určitě něco ušetřit, oproti matraci, na které spíme denně. U matrace na každodenní spánek bychom rozhodně příliš šetřit neměli. Měli bychom zohlednit také naše případné zdravotní problémy, a tomu uzpůsobit výběr matrace. Zvolit třeba ergonomickou matraci nebo matraci pro alergiky.

Tags : matrace
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response