close
Komerční články

Eleganci dřeva jako prvku pro spojení s přírodou oceňuje stále více lidí

Dřevo je tvárný a zajímavý materiál. Kromě toho má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Se dřevem se ale nemusíte dnes setkat pouze na chalupě. Je velmi vhodným doplňkem také moderních interiérů. Abyste jej v interiéru využili, nemusíte tedy nutně mít dřevěnou chalupu. Není nic jednoduššího než využít dřevěný obkladový materiál.

Tatranský profil
Tatranský profil

Přírodní materiál s vysokou odolností a estetikou

Velkou zkušenost s tímto materiálem mají třeba na Slovensku. Výroba dřevěných obkladů tady má dlouhou tradici. Mezi ty nejoblíbenější obkladové materiály nejen na Slovensku patří oblíbený tatranský profil. Také ten přebírá všechny kladné vlastnosti dřeva, tedy velmi dobře izoluje a zabraňuje tak úniku tepla či průniku zimy dovnitř. Jeho výhodou je jednoznačně také dlouhá trvanlivost a odolnost proti dešti, vlhkosti, teplu i zimě. Jako hlavní surovina při jeho výrobě se používá smrkové dřevo. Jako spojovací systém se pak využívá klasická perodrážka. Díky tomu do sebe jednotlivé dílce dobře zapadají a vytvářejí pevnou vazbu. Samotná konstrukce je také velmi jednoduchá.

Využití v exteriéru a dodávané rozměry

Již s ohledem na zmíněnou odolnost je tento profil oblíbený nejen v interiérech, kde si najde své místo třeba jako obklad podkroví, stropu nebo stěn, ale má široké využití také v exteriéru. Zde jej můžete použít třeba jako:

  • Podhledy
  • Fasádní obklad

Dodávky tohoto profilu lze zajistit v délkách od 0,5 do 5 m. Desky mohou být hrubé 1,1, 1,5, 2 a 2,3 cm. Jejich šířka pak je 6, 10, 12, 14 a 16 cm. Pokud jsme zmiňovali fasádní obklad, tak v tomto ohledu je také velmi populární v poslední době zejména srubový obklad. Jeho využití je v tomto případě zejména exteriérové, kdy jednotlivé dílce navozují dojem, že se jedná o kulatinu. Zkrátka velmi dobře imituje vzhled srubu. Zalíbí se tak těm, kteří chtějí klasickou bílou fasádu něčím ozvláštnit.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response