close

Cena za vodu se neustále zvyšuje a vysokého nedoplatku se obává snad úplně každý z nás. Zaměřme se tedy na to, jak snížit spotřebu vody a ušetřit tak naše peněženky.

Vodu používáme ve velké míře každý den – hygiena, splachování toalety, úklid domácnosti, to všechno spotřebuje hektolitry ročně. Jenže, umíte si představit běžný den bez vody? Je těžké najít způsob, jak ušetřit a zároveň se neomezovat, ale jde to.

Důležité jsou i maličkosti, které nevnímáme

Je nutné zamyslet se nad kažodenními maličkostmi, které bychom mohli dělat jinak. Po náročném dni v práci si rádi zpříjemníme večer koupelí v plné vaně horké vody. Nebylo by lepší dát si jen kratší sprchu a ušetřit tak? Rozdíl ve spotřebě je vody je výrazný. Zamysleme nad tím jak se myjeme. Nenechávejme bezúčelně téct vodu a zavírejme ji po dobu, kdy se mydlíme nebo si čistíme zuby. Díky pákové baterii můžete i ve sprše po namydlení pustit vodu takové teploty, jakou na jakou jste zvyklí.

Dobrým tipem je mít páčku baterie natočenou na studenou vodu, na mytí rukou nám to stačí. Stejně obvykle, než začne téct teplá, máme už ruce umyté. Ani když zaléváme pokojové květiny, nečekáme, až odteče studená. Raději necháme konvičku s vodou chvíli odstát, aby dosáhla pokojové teploty.

Vychytávky

Výhodná je investice do myčky nádobí, která ušetří ročně mnoho litrů vody. Při pořizování nové myčky je potřeba omrknout, jakou má spotřebu vody, oproti mytí nádobí pod tekoucí vodou bude ale vždy úspornější.

Zajímavým pomocníkem v hospodaření s vodou je úsporná sprchová hlavice a nebo dokonce perlátor. Ten funguje tak, že omezí průtok vody, takže se vytváří silný proud, Spotřebu vody dokáže snížit až o 6 litrů za minutu, aniž by se snížil komfort při mytí.

Existují další drobnosti, které nám nepřidělají mnoho práce navíc a výsledkem bude nejen finanční úspora, ale i zodpovědný přístup k naší planetě Zemi.

Tags : Jak šetřit vodouúspora vody
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response