close

Snad v žádné domácnosti nechybí ocet. Bohužel kvůli svému pronikavému zápachu s ním mnozí pracují jen zřídka. Ocet nám však může posloužit v domácnosti nejen jako potravina. Využití osmiprocentního vodního roztoku kyseliny octové se vám bude hodit také jako čistící prostředek nebo součást všemožných kosmetických procedur. Může být pro vás velkým pomocníkem v domácnosti.

Ocet v koupelně

Když vás trápí vodní kámen, ocet vám s ním, jako dobrý přítel, pomůže. Poradí si se spárami mezi dlaždicemi, vyčistí vám hlavici u sprchy. Tu nechte ponořenou cca 15 minut v nádobě s vodou a jednou polévkovou lžící octa. Výsledek nepřehlédnete.

Máte ucpaný odpad u umyvadla? Poradíte si s ním díky ½ hrnečku jedlé sody, který zalijete ½ hrnečkou octa. Až vám to krásně vypění, spláchnete teplou vodou. S využitím v koupelně nejsme u konce. Při praní místo aviváže můžete použít ocet, úžasně opět obnoví správnou sytost barev. Prádlo bude svěží a měkké. Zápachu se nemusíte obávat, vyvane již při odstřeďování.

Čistící prostředek

Až budete vytírat podlahu, místo vašeho prostředku na podlahy přidejte do vody ocet. Odstraní nečistoty, oživí barvy a ještě vám zapůsobí jako dezinfekce. Jako čistící prostředek ho využijete také na okna a zrcadla – získáte dokonalý lesk a nebudou vás trápit šmouhy. Odstranit skvrny na koberci zvládne ocet se solí. když v půl šálku octa rozmícháte 2 lžičky soli a nanesete na skvrnu, uvidíte, jak se dějí zázraky.

Ocet jako lékař

Každému se jednou za čas stane, že se uhodí či upadne, a pak se mu tvoří modřiny. Přiložíte-li octový obklad na bolestivé místo, předejdete tím tak ošklivé modřině a ještě vám pomůže urychlit hojení. Jestliže vás netrápí modřina na koleni, ale bolavý krk, vyzkoušejte kloktadlo, které se skládá z skleničky vody, jedné lžíce nejlépe jablečného octa a jedné lžičky soli. Opakujte několikrát denně a úleva se brzy dostaví.

Tags : čistit octemléčit octemocet v domácnostivyužití octu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response