close

Krabice od bot chrání naše boty od doby, kdy jsou vyrobeny, až do okamžiku, než se dostanou k nám domů. Někdo si dále krabice uschová, někdo je vyhodí. Těm, kdo si je schovávají, se většinou doma hromadí bez využití. Pak většina z nás nakonec stejně hodí krabici na boty do koše nebo ji recykluje, aby ušetřila místo ve skříni. Přitom je to škoda materiálu i práce, vždyť se ještě dají použít.

Nabíjecí stanice

V dnešní době elektroniky se nám všude válí nabijecí kabely, které nevypadají příliš hezky. Tento problém zmizí, když si z krabice od bot vyrobíte nabijecí stanici. Krabici si můžete upravit tak, aby vám ladila do interiéru a postačí do ní jen vyřezat otvory, kterými povedou kabely. Do krabice ukryjeme prodlužovací kabel a spolu s ním i všechny potřebné nabíjecí kabely, které jen prostrčíme otvory ven. Během pár minut se zbavíme chaosu u zamotaných a nehezky vypadajících se kabelů.

Úložný box a organizér

Z krabice od bot si můžeme vyrobit pěkný úložný box, který nám pomůže udržovat doma pořádek. Využít ji můžeme také jako organizér do šuplíku, na rozdělení ponožek, kravat či jiných drobných věcí. Pokud bychom v ní chtěli například uchovávat nabíjecí kabely, můžeme použít prázdné role od toaletních papírů, do které buď vyvrtáme díru a kabel namotáme, a nebo jej vložíme dovnitř a roličku popíšeme tak, aby to pro nás bylo co nejpřehlednější.

Rámy a tabule

Víka krabic lze použít také velmi originálně, mohou nám posloužit jako rámy od obrázků nebo fotek, které dovnitř vlepíme a hrany krabice barevně sladíme s domácností. Nebo natřete na víko krabice barvu na tabule a rázem ho můžete využívat k zanechání různých vzkazů a nápadů.

Tip: Pokud se vám celé krabice k žádnému tvoření nehodí, nezapomeňte, že jsou vyrobeny z kartonu, který v domácnosti třeba ještě upotřebíte, například jako jmenovky nebo cedule ke květináčům.

Tags : krabice od botvyužití krabic od bot
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response