close
Komerční články

Krmivo pro domácí mazlíčky aneb proč dbát na kvalitu granulí pro psy a pro kočky

Rozhodli jste si domů pořídit čtyřnohého kamaráda? V tom případě je potřeba se mu náležitě věnovat, ale samozřejmě mu především zajistit také bohatou a vyváženou stravu. Vhodné krmivo totiž má významný vliv na celkové zdraví našeho domácího mazlíčka. Je přitom jedno, zda se jedná o psa nebo kočku, v obou případech má každé zvíře své specifické potřeby. Právě tato specifika je vhodné zohlednit při výběru odpovídajícího krmiva.

Granule pro kočky
Granule pro kočky

Volba vhodných granulí pro psy

Tak jako každý člověk má své specifické potřeby, stejně je to u domácích mazlíčků. Pokud jste si právě pořídili pejska, s ohledem na výběr krmiva je potřeba rozlišit o jakého psa se jedná, jak je aktivní a na jaká potenciální zvýšená rizika je náchylné jeho plemeno. Velmi oblíbeným druhém krmiva jsou přírodní granule pro psy. S ohledem na to, co jsme si řekli, můžeme rozlišit granule, které jsou určeny pro pejsky:

  • Po sterilizaci
  • S nízkou úrovní aktivity
  • S citlivým zažíváním

Ať už se jedná o libovolné granule, ve všech případech by měly být dostatečně bohaté na nutriční hodnoty a jejich obsah by měl mít pozitivní vliv na zdraví domácího mazlíčka. Granule bývají přizpůsobeny konkrétnímu plemenu, díky čemuž dodají vašemu pejskovi přesně to, co si jeho plemeno žádá. Některá plemena jsou například méně aktivní, jiná zase více a podle toho musí být také upraven příjem potravy, aby třeba pejsek nezačal trpět obezitou. Zvýšené riziko v tomto ohledu mají psi po sterilizaci. Speciální péči vyžadují pejsci, kteří mají citlivé zažívání, kde se využívají třeba bezlepkové suroviny.

Granule pro kočky

Také v případě koček je samozřejmě důležité dbát na stravu. Kvalitní granule by měly být bohaté na živočišné bílkoviny a poskytnout veškeré živiny, které jsou důležité pro zdraví vaší kočičky. Můžete zakoupit výživné granule pro kočky, které jsou podobně jako v případě pejsků přizpůsobeny na míru podle potřeb konkrétního domácího mazlíčka. Ať už se jedná o vyšší sklony k obezitě nebo o potíže s trávením.

Tags : granule pro kočkygranule pro psy
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response