close

Ještě jste nezkoušeli jít s dobou – pěstovat pokojovky i v koupelně a teď se rozmýšlíte, jakou byste měli pro tuhle specifickou místnost zvolit? Nebo možná už v koupelně květinu máte, ale moc se jí tam nedaří.

Důvodem můžou být nevhodné podmínky, protože každá květina má jiné nároky na světlo a vzdušnou vlhkost. Pro pěstování v koupelně vybíráme rostliny, které mají rádi vlhko a snesou méně světla, jestliže není v místnosti okno. Záleží také na tom, jak rozlehlý je prostor, kde by měla rostlina růst, do menších interiérů je vždy lepší vybrat rostliny menšího vzrůstu.

Orchideje milují vlhko

Přes svoji nádheru orchideje nevyžadují extrémní péči, mají ovšem rády teplo a vlhko jako ve své tropické domovině. Koupelny jsou místem, kde se jim právě může moc dobře dařit, je ale nutné mít dostatek světla, tedy okno. Nemusíte je přesazovat, stačí přihnojovat, a přesto vám budou opakovaně nádherně kvést.

Nanáročné kapradiny

Kapradiny jsou do koupelen hodně dobrou volbou, mají totiž rády vlhko a nepotřebují moc světla. Do koupelny volíme stínomilné varianty jako je ledviník nebo netík. Kapradiny pěstujeme v rašelině, k zalévání je dobrá dešťová nebo převařená voda. Tvrdou vodu z kohoutku snese jen Pellaea rotundifolia.

Zajímavé rostliny do koupelny

V koupelně můžeme pěstovat například šáchor, fíkovník, pepřinec, vynikne bromélie, korálovka, alokázie nebo anturie. Všechny tyto rostliny se hodí do vlhka, jen se světlem to mají každá trochu jinak, například bromélie (guzmánie, echmea, vriesea, kykatka) světlo potřebují, aby si zachovali zbarvení listů, kdežto palmovité rostliny nebo sansivieria (tchýnin jazyk) snesou i tmavší místa.

Hodí se i popínavky

Originálně působí také některé popínavé rostliny, především pokojový břečťan nebo drobnolistá monstera, voskovka nebo popínavý jemnolistý fikus. A jestli vám žádná rostlina v koupelně neprosperuje, zachrání to filodendron. Tato rostlina je téměř nezničitelná, nemá velké nároky na světlo a nevadí jí ani teplotní výkyvy. Pro menší interiér vsaďte na Philodendron scandens nebo Philodendron oxycardium.

Tags : jaké květiny do koupelnypokojové rostliny v koupelněrostliny do koupelny
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response