close

Nevíte, jestli zvolit klasiku nebo moderní provedení manželské postele? Soustřeďte se hlavně na praktičnost a úložný prostor. Zároveň je také třeba klást důraz na výběr správné matrace, abyste každý den začínali odpočatí a plní energie.

Sázíte na klasiku?

Napříč generacemi jsou stále a pořád oblíbené manželské postele z masivu. Tento typ postelí provází lidstvo už stovky let a dřevěné postele jsou tak nejčastěji kupovaným nábytkem do ložnic. Lidé volí tento typ postele hlavně z důvodu vysoké nosnosti, vyhovujícího designu a vůně dřeva. Na výběr pak máte měkčí dřeva (borovice či smrk), které jsou cenově dostupnější, a tudíž i nejčastěji kupovaná. Za vyšší ceny pak seženete tvrdší dřevo, například buk, dub nebo jasan.

Druhou nejprodávanější klasikou jsou kovové manželské postele. Ty se vyznačují vyšší nosností. Pokud tedy nelpíte na vůni dřeva, vsaďte právě na tento druh postelí. Kovové manželské postele krásně doplní prostor ložnice, splní svůj účel a zároveň působí velmi elegantně.

Kolik byste měli koupit matrací?

Vycházejte vždy z účelů, ke kterým budete postel kromě spánku využívat. Tím máme na mysli hlavně úložný prostor. Pokud budete chtít postel s celistvým úložným prostorem přímo pod roštem, volte jednu velkou matraci pro 2 osoby. Pokud však úložný prostor bude sice přímo pod roštem, ale bude se moci otevírat každá polovina zvlášť, pořiďte naopak matrace dvě.

Pokud budete mít manželskou postel s bočním úložným prostorem, neváhejte a pořiďte pouze jednu společnou matraci. Jedna celistvá matrace je praktičtější z pohledu povlékání i spaní (mezi dvěma kusy matrací často během spánku vzniká mezera). Říkáte si, že nejde zrovna o levnou záležitost? Rošty do postele lze pořídit za akční ceny a dají se sehnat i levné matrace, a to se zachováním vyhovující kvality.

Postele i do toho nejmenšího bytu?

Ano, je řeč o stále oblíbenějších sklápěcích postelích. Přesně to by mohlo být řešením, pokud nemáte dostatek místa. Při rozkládání postele může dojít jen k částečnému vysunutí složeného roštu nebo existují plně vysouvací rozkládací postele, kde je pod vrchním roštem schovaný rošt spodní. Ten pak obsahuje již plnou matraci.

admin

The author admin

Leave a Response