close

Představte si, jak si užíváte příjemnou koupel ve vířivce přímo u vás doma. V dnešní době běžná realita. Navíc jsou dnes dostupné vířivky nafukovací, které můžete využívat jen sezónně a po zbytek roku vám na zahradě nebo na terase nezabírají místo.

Taková nafukovací vířivka je opravdu dobrou investicí. Kromě příjemného odpočinku, kdy vám tryskami namasíruje ztuhlé části těla, působí příjemně i psychiku člověka.  Čím se řídit při výběru?

Rozměry, kapacita a tvar vířivky

U vířivek se uvádí rozměry vnitřní a vnější, na to si dávejte při výběru pozor. Mohlo by se stát, že pořídíte vířivku příliš malou nebo naopak příliš velkou, a nebudete na něj mít prostor. Stěžějní je také kapacita počtu lidí. Většinou se do ní pohodlně vejdou až 4 osoby, ale jsou modely i pro 6 osob. S počtem osob úměrně roste rozměr vířivky a spolu s ním i náklady na provoz a údržbu. 

Umístění a instalace

Instalace nafukovací vířivky není náročná, stačí mít pevný podklad, na němž bude stát. Dobré je pořídit podložku, která ochrání vířivku například před ostrými kamínky. Pak už jen stačí kompresorem nafouknout vířivku a napustit vodu. Pokud zamýšlíte mít vířivku v interiéru, nezapomeňte na nosnost podlahy v dané místnosti. 

Materiál

Výběr vířivého bazénu bude také jistě ovlivněn materiálem, ze kterého je celá konstrukce postavena. Na trhu se setkáte nejčastěji s: 

  • Rhino Tech materiál s pevnou strukturu odolnou vůči UV záření, mrazu a poškrábání
  • Laminované PVC má zpravidla tři vrstvy, kdy materiál obsahuje ochranu proti UV záření
  • I-Beam strukura využívá vzduchové vyztužení, díky kterému lze na okraje vířivého bazénu bez obav sedat a opírat se, aniž by se celý zbortil nebo by se vylila ven voda.

Filtrace

Filtraci vybírejte hlavně podle toho, kolik litrů vody za hodinu dokáže přefiltrovat. Minimálně by měla filtrace zvládnout přečistit kapacitu bazénu za hodinu.

Trysky a jejich funkce

Trysky mohou být vodní či vzduchové. Vodní se pak dělí na přímé, rotační nebo pulzní a starají se o uvolnění svalů i kloubů. Vzduchové bublinky pak masírují vaši kůži a tyto vibrace přenášejí do zbytku těla. Ideální je, pokud má vířivka kombinaci několika druhů trysek. Zajímat by vás měla i regulace jejich výkonu.

Tags : nafukovací vířivkavířivka na zahradu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response