close

Kvalitně odvedené spárování obkladů dodá vaší domácnosti zcela jiný rozměr. Stavební technologie jsou čím dál vyspělejší a díky tomu se ani my nemusíme zaobírat pouze s jedním typem spárovací hmoty. Trh se stavebním materiálem nabízí možnost vybrat si vhodnou spárovací hmotu pro konkrétní účely, s konkrétními vlastnostmi.

Spárovací hmota
Spárovací hmota

I když někomu přijde spárování jako drobný detail, který se v celkovém obrazu stejně ztratí, skutečně se vyplatí na něj klást zvláštní důraz a věnovat mu potřebnou pozornost. Stejně jako všemu ostatnímu, co se práce ve vašem domově týče. Přece jen tam pak budete bydlet vy. A ne někdo jiný.

Základní rozdělení spárovacích hmot

  • cementové spárovací hmoty
  • epoxidové spárovací hmoty

Prvně zmíněnou spárovací hmotu se vyplatí použít v momentě, kdy potřebujete nalézt univerzální řešení, které odolá vodě, změnám teploty a také zátěži. Všechny tyto skutečnosti cementové spárovací hmoty do puntíku splňují.
Skutečně se v mnoha případech vyplatí vsadit na klasiku. Vhodná je pro domácnosti, veřejné budovy, do exteriéru a díky svým vlastnostem najde uplatnění i na dně bazénu. S použitím té správné značky navíc můžete počítat s dlouhotrvající životností a extrémně vysokou voděodolností.

Spárovací hmoty druhé v pořadí se využívají v případech, že jsou vašimi hlavními prioritami hygiena, lehké čištění a stálost barvy. Pokud narazíte na opravdu špinavé spáry, které ale důkladně a pravidelně čistíte, nedokážete si možná tuto skutečnost vysvětlit. My ano. Jednoduše jste použili špatný typ spárovací hmoty.
Epoxidové spárovací hmoty mají opravdu hladký povrch a velice dobře se brání možnému nasáknutí, takže se na nich nečistoty nedokáží příliš dobře usadit. Ideální je pak využití těchto hmot v místnostech, které přímo přichází do styku s potravinami.
Opět, při výběru správného produktu odolají spáry i mastnotě a oleji, případně zabráni tvorbě plísní. A to už se běžnému člověku opravdu vyplatí.

Spárujte s rozumem

Pro všechny skutečnosti popsané v článku se tedy vyplatí před spárováním nejprve přemýšlet a až poté jednat. Aby celý proces proběhl, jak má. A spáry vydržely v nezměněném stavu co nejdelší dobu.

Tags : spárovací hmotaspárování domácnosti
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response