close
Komerční články

Oblečte svou postel do nového hávu! Pořiďte jí nové povlečení

I postel má velkou šanci stát se středobodem vaší ložnice. Stačí k tomu docela málo. Povlečení se zajímavým designem. Jaké máte možnosti?

Při výběru ložního povlečení by v hledáčku vašeho zájmu měly být následující parametry: jeho materiál, rozměry a dezén neboli vzor.

Ujasněte si pojmy

Nabídka trhu je v tomto segmentu docela bohatá. Ložní povlečení můžete mít klasické bavlněné, flanelové, krepové či saténové. Hitem současné doby je ovšem i polybavlna a mikroplyš. Setkat se však můžete i s pojmy, jako je prodloužené a francouzské povlečení. Víte, co znamenají?

Jaký zvolit materiál?

Toť otázka? Zatímco v horkých letních dnech se příjemně usíná v chladivém saténu, v zimě je třeba vyměnit jej za teplejší flanel či krep. Oba materiály vynikají velmi dobrou hřejivostí a zahřejí vás i za těch nejmrazivějších nocí.

Bavlna či polybavlna? Nebo raději mikroplyš?

Klasikou je samozřejmě měkká, ale zároveň pružná, savá i prodyšná bavlna. Nebo její inovace v podobě polybavlny, jež je kombinací bavlny a polyesteru. Je-li ovšem v hledáčku vašeho zájmu to nejlepší, co trh s lůžkovinami nabízí, zaměřte svou pozornost na mikrovlákno. To je totiž takový velmi chytrý materiál ze stoprocentního polyesteru, který v zimě zahřeje a v létě ochladí. A připadat si v něm budete jako v hedvábí!

Jaký zvolit rozměr?

Při volbě rozměru lůžkovin samozřejmě vycházejte z rozměrů přikrývek a lůžka jako takového. Standardem je povlečení na jednolůžko a nadstandardem prakticky ten zbytek. Sháníte-li proto povlečení na dvoulůžko, tedy jednu velkou přikrývku, kterou sdílíte se svým partnerem, vybírejte v kategorii francouzské povlečení, ale také povlečení 200×220 (tyto cifry samozřejmě značí jeho rozměry v centimetrech).

Povlečení pro dlouhány

Populace roste a na tuto skutečnost se rozhodli reagovat i výrobci lůžkovin. Výsledkem je nová kategorie s názvem prodloužené povlečení(povlečení 140×220), které uchová v teple i chodidla těch nejvyšších basketbalistů.

Jaký zvolit dezén?

Zde se nechte vést svým vlastním vkusem a fantazií. Populární jsou motivy květin, stromů, měst i zvířat. Usínat můžete v oblacích či ve vesmíru. Zkrátka doslova, kde a na čem se vám zlíbí. V rámci předcházení manželských krizí ovšem doporučujeme motiv povlečení vybírat společně s partnerem. Ne každý muž totiž rád usíná v kopretinách a žena zase pod motorkou Harley Davidson. Sázkou na jistotu pak jsou motivy abstraktní nebo povlečení jednobarevné. Ideálně v nějaké neutrální barvě, nebo odstínu, který se zamlouvá oběma.

admin

The author admin

Leave a Response