close

Není nic příjemnějšího, než ve slunečný den vyjít ven a trávit čas třeba na vaší zahradě. Je to o mnoho lepší, než když budete zalezlí v interiéru. Jeden problém se však naskytnout může. A tím problémem je slunce. Co může způsobovat?

  • Spálenou kůži
  • Úpal nebo úžeh
  • Nepříjemné oslňování

Jak zajistit, abyste mohli být ve stínu? Pokud máte na své zahradě dostatek stromů, je volba jasná. Pokud ne, zvolte některé z našich doporučovaných řešení.

Sluneční plachta
Sluneční plachta

Sluneční plachta

Velmi zajímavé a moderní řešení, které je možné využít doslova kdekoliv. Třeba hned u vašeho domu, mezi strom, nebo v prostoru nad bazénem. Sluneční plachty jsou považovány za dokonalý moderní prvek, který rozhodně nezklame svou praktičností. Jak v tom ohledu, že dokonale splní svůj účel a prostor zastíní, tak i v tom, ohledu, že se jednoduše napnou do požadovaného prostoru. Na instalaci stačí jenom pár minut.

Pergola

Jdeme na řešení, které je sice technicky náročnější, ale zároveň ho lze označit jako řešení trvalé. Jedná se o moderní pergoly. Ty můžete postavit přímo u vaší nemovitosti, s nalepením na zeď, stejně jako je možné postavit je i kdekoliv v prostoru vašeho pozemku. Základem každé pergoly je samozřejmě i střecha. Ta vás ochrání nejenom před nepříznivým počasím, jako je například déšť. Zapomínat nelze také na to, že vás dokáže ochránit i proti přímým slunečním paprskům.

Altán

Třetí varianta může mít hned dvě podoby. A to proto, že altán může být klasický, podobný výše zmíněné pergole. Jde tedy o trvalou konstrukci na určeném místě. Zároveň ale můžete při použití tohoto slova mluvit o takzvaném party stanu. Tedy o variantě, kterou krátkodobě postavíte ve chvíli, kdy chcete být ve stínu při vašem odpočinku, nebo třeba při grilování s přáteli, nebo na různých oslavách. I zde máte jistotu, že jednoduše vytvoříte prostor s dostatkem stínu.

Tags : ochrana před sluncem
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response