close

Potrubí teplé vody a ústředního topení ztrácí bez tepelné izolace hodně tepla , což zbytečně hluboko zasahuje do našich peněžních úspor. Potrubí se studenou vodou je třeba izolovat nejen kvůli zachování správné teploty neprohřátých pitné vody v létě ale hlavně pro případné zamrznutí v zimních měsících , které nám klepou na dveře . Na oteplení se dají použít různé izolační materiály , například minerální vata , polystyren , nebo návleky z pěnového plastu.

shutterstock_158179151

Pásy pěnového plastu mohou být v samolepicí úpravě. Proti znehodnocení lepicí vrstvy jsou chráněny ochrannou fólií , kterou je třeba před přelepením strhnout . Dodávají se stočené v délce do 10 metrů. Obkrúcajte jich kolem trubek tak , aby se navzájem asi zpola šířky překrývaly . Pásy minerální vaty nebo plstí a konečně všechny ty , které nejsou samolepicí, třeba po každých třech ovinuta stáhnout provazem . Na ventily a jejich okolí si dejte extra záležet . Izolaci zakončete dvojitým obtočením a utáhněte ji kvalitní lepicí páskou a provazem . Při zateplování potrubí na studenou vodu nezapomeňte zaizolovat i přepadové potrubí na vnější straně domu.

U izolačních návlecích je rozhodující výběr správné velikosti, která závisí na průměru potrubí . Nepřiléhající neplní svou funkci efektivně. Návlek je po délce rozříznutý , takže se snadno aplikuje . Rozevřete jej na jednom konci a navlékněte na potrubí . Přiložte okraje těsně k sobě a stáhněte lepicí páskou . Oba konce spoje mezi jednotlivými částmi izolace ještě jednou omotejte páskou . V okolí ventilů připevněte návlek co nejblíže k hrdlu uzávěru . Na nové potrubí se před jejich instalací dávají plstěné návleky , které lze podél švu nůžkami otevřít a připevnit . Otevřený návlek třeba při obalování potrubí často stěhovat provazem .

Takto pojištěných vás už nic nemile nepřekvapí.

The author mata.l

Leave a Response