close

Máte rodinný dům se zahradou? Nebo máte pozemek v zahrádkářské kolonii? Jestliže ano, možná jste již slyšeli i možnosti zachytávat dešťovou vodu. Je to celkem aktuální téma a tak se podíváme na to, proč jít touto cestou.

Betonová nádrž na dešťovou vodu
Betonová nádrž na dešťovou vodu

Existují dotace

Prvním důvodem je to, že investice do této možnosti rozhodně není tak velká, jak se může na první pohled zdát. Pokud vás zajímá pořízení nádrže na dešťovou vodu, je dobré říci, že máte možnost dosáhnout na dotaci. Ta nese poměrně příznačný název, a to Dešťovka. Díky tomu je možné získat od státu, konkrétně Ministerstva životního prostředí, celkem výraznou část nákladů na realizaci vašeho projektu.

Budete mít vodu i v době sucha

Co v případě, kdy berete vodu ze studně, a nastane období sucha? To je celkem velký problém, který může výrazně omezit provoz vaší domácnosti, či omezit běžnou péči o vaši zahradu. S dešťovou vodou v dostatečně velké nádrži však daný problém řešit nemusíte.

Budete šetřit klasickou pitnou vodu

Pokud je váš dům, nebo vaše zahrada napojena na klasický vodovod, platíte za každý spotřebovaný kubík nemalou částku. I proto je lepší začít využívat vodu, která vám na pozemek spadne z nebe, a vy ji tak uschováte v nádrži. A následně použijete. A to může být dobrým krokem, jak výrazně ušetřit na spotřebě vody. Tu dešťovou lze totiž využít různými způsoby, které patří mezi nejznámější? Je to:

  • Zalévání vaší zahrady
  • Využití na mytí rukou či jednoduchou očistu
  • Využití na splachování toalety

Realizace je hračkou

I to nahrává faktu, že je vhodné se o možnost využití dešťové vody začít aktivně zajímat. Pokud plánujete realizaci, je dobré oslovit konkrétní firmu, která může vše zařídit od A, do Z. Příkladem mohou být i firmy, které nabízejí třeba betonové žumpy Olomouc. Tento obor není až tak vzdálený situaci, kdy budete jímat do specielní nádoby dešťovou vodu. I proto tímto směrem mnoho firem rozšířila oblast svého podnikání.

Tags : Jímkynádrž na voduŽumpy
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response