close

Stále doma používáte jenom klasické žárovky? Chyba. Je ideální čas na změnu, se kterou souvisí přechod na moderní LED technologii. Jaké výhody toto osvětlení má? Podívejme se na výčet těch hlavních.

Nízká pořizovací cena

Už dávno se nejedná o možnost, která by byla cenově nedostupná. Naopak. Jelikož se tento typ osvětlení stává jasným standardem, výrazně klesají také ceny. Zvláště v případě, kdy využijete mnohé LED – akce, které přinášejí slevy ve výši několika desítek procent. Cenový rozdíl v porovnání s klasickou žárovkou stále klesá. Přesvědčte se sami.

Bohatý výběr možností

Chcete tuto možnost zatím jenom vyzkoušet? Pokud ano, zkuste klasiku v podobě LED žárovek. Tím ale možnosti nekončí. Pro větší prostory, třeba ty kancelářské, se hodí i LED trubice. Ani ty nejsou variantou jedinou. Do popředí se dostávají také speciální pásky, které umožní měnit intenzitu i barvu světla. A možnosti využití jsou opravdu zajímavé. Najdou uplatnění:

  • osvětlení v kuchyních,
  • osvětlení různých vitrín,
  • osvětlení výklenků či stropních přesahů.

Velká úspornost

I ta je jasným argumentem a důvodem ke koupi. Když si porovnáte LED žárovku s tou klasickou, je rozdíl ve spotřebě skutečně markantní. Nová technologie potřebuje pro dosažení stejných světelných podmínek až 10 krát méně elektrické energie než klasická žárovka. Spočítejte si počet žárovek, počet hodin kdy s nimi svítíte a zjistěte, kolik peněz můžete každý rok ušetřit. Rázem zjistíte, že vyjde levněji i s přihlédnutím k pořizovacím cenám.

Vysoká životnost

Další porovnání s klasickou žárovkou je na místě. LEDka dokáže nabídnout životnost až 50 000 hodin provozu. Co to znamená? Opět můžeme zmínit finance. Ty ale nejsou tím jediným, co lze vzít v potaz. Je to také pohodlnost vašeho života. I několik let se nemusíte starat o výměnu žárovek, což je spojeno jak s nutností jejich koupě, tak i s výměnou, která na špatně dostupných místech nemusí být nic jednoduchého.

admin

The author admin

Leave a Response