close
Komerční články

Řešíte vytápění? Nová zelená úsporám pomůže ušetřit

Nastává topná sezona a to je pro mnoho lidí i období, kdo opět začínají přemýšlet nad tím, zda je jejich vytápění ekonomické a také ekologické. U řady domácností to neplatí. Jste na tom stejně a uvažujte o změně? Je ideální čas.

Jak topíte?

Je třeba říci, že některé možnosti vytápění rozhodně nejsou ideální. Příkladem jsou hlavně kotle na tuhá paliva. A to hlavně na uhlí, koks, ale i uhelné brikety, nebo dokonce také mazut. Zde je modernizace vytápění doslova nezbytnost. Jak pro stránku finanční, tak hlavně tu ekonomickou. A jakou cestou je ideální se vydat?

Kvalitních řešení je několik

S předchozí možností doporučujeme skoncovat. Místo ní je vhodné zvolit jednu ze tří aktuálně nejdoporučovanějších možností, které jsou šetrné k přírodě, ale i k vaší peněžence. Využívat lze například:

  • Kotle na biomasu,
  • Kondenzační plynový kotel,
  • Tepelné čerpadlo.

Dobrá volba je to nejenom s ohledem důvody zmíněné výše. Nezapomínejme ještě na jeden, který souvisí s možností získání dotace. Stále běží program Nová zelená úsporám, který pro letošní rok 2018 nabídne opět celou řadu velkých výhod.

Kolik peněz lze získat?

Podmínky programu jsou z finančního hlediska celkem lákavé. Maximální výše podpory může být u rodinných domů až 5 milionů korun a bude odpovídat 50 procentům uznaných nákladů. Takže ušetříte až polovinu. Dále vás samozřejmě čeká také úspora energií spojené s celkovou efektivitou nového způsobu vytápění. Na stejné množství tepla spotřebujete energie méně, než nyní. I to potěší vaši peněženku.

Vydat se lze i dalšími způsoby

Změna způsobu vytápění není jedinou možností, na kterou lze čerpat dotaci. Možná je také rekonstrukce spojená s lepším zateplením. Sem patří třeba i výměna oken. Hitem se stává i takzvaná zelená střecha související s tím, že vám na ni vyroste fotovoltaická elektrárna.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

admin

The author admin

Leave a Response