close

Většina žen to má s výběrem vysavačem v duchu dávno vyřešené: přeje si vysavač robotický, aby jí usnadnil práce v domácnosti. Ten se ale všude nehodí.

Robotický vysavač využijeme na nečlenité plochy a tam, kde tomu odpovídá povrch podlahy. Koberce s vysokým vlasem také nevyluxuje efektivně, tam je lidský zásah zapotřebí. Jak ale rychle vybrat vysavač, který se hodí právě do naší domácnosti?

Kritéria výběru jsou snadná

Co všechno očekáváte  od vysavače kromě běžného zbavení smetí z podlahy? Má být malý a lehký, protože ho budete přenášet do patra? Sáčky nebo ne? Důležitá je filtrace a další příslušenství v ceně, příkon a výkon vysavače, nadstandardní  fuknce a samozřejmě cena v poměru ke všemu tomu, co umí.

Jestliže máte doma alergika, rozhodně by měl mít vysavač velmi účinnou filtraci vzduchu, nejlépe kromě HEPA filtru ještě například vodní. Také je v takovém případě lepší bezsáčkový vysavač a pravidelné čištění, než čekat na to, až se sáček naplní a mít tak vlastní zásobárbu roztočů a dalších mikroorganismů.

Příkon, výkon, cena

Není nutné si pamatovat nějaká konkrétní čísla, obecně ovšem platí, že čím menší příkon, tím menší jsou náklady na provoz, naopak výkon je lepší vyšší. Pokud jde o cenu, musíte porovnat, co všechno za uvedenou částku kupujete. Vyplatí se připlatit za mokré čištění, jestliže máte doma koberce a čalouněný nábytek. S domácím mazlíčkem v bytě je potřebný rotační kartáč, takže pokud je v příslušenství vysavače, neváhejte.

Řadu účinných kvalitních vysavačů seženete v nižší cenové relaci, u těch drahých mnohdy připlácíte za značku. Na druhou stranu je dobré o firmě a jejích výrobcích aspoň aspoň něco málo vědět, ať nenaletíte.

A jak je to s těmi sáčky?

Na to neexistuje správná odpověď neboli obojí je správně. Záleží na tom, jak to vnímáte vy. Jsou lidé, kteří nedají na sáčky do vysavače dopustit, protože mají pocit, že tak chrání vnitřek vysavače od špíny. Sáčky jsou snadno dostupné, tak proč ne.

Na druhé straně stojí ti, kdo považují zpola naplněný sáček za mnohem větší zlo, než vysavač zaprášený zevnitř (navíc snadno omyvatelný), proto raději po každém vysávání vysypou zásobník a nepřechovávají špínu do dalšího použití. Ta si to rozhodněte sami.

Tags : jak vybrat vysavačrobotický vysavačvysavačvysavač pro alergikyvysavač s filtrací
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response