close

Často se v domácnosti stane, že potřebujete něco rychle opravit, vyměnit, zrenovovat, prostě oživit interiér. Samolepicí tapety vám v tom můžou hodně pomoci. Dokážou skvěle zakrýt různé škrábance, trhliny či nerovnosti, dají se lepit na různé povrchy, pomáhají izolovat zvuky mezi jednotlivými pokoji a snižují úniky tepla. Přitom nechají stěny dýchat, takže pod nimi nevzniká plíseň. 

 

Samozřejmě se dají použít samolepicí tapety nejen na zdi, ale také s nimi snadno zrenovujete starý nábytek. Jsou všestranně použitelné, snadno se s nimi pracuje a vybrat si můžete z neuvěřitelného množství barev a vzorů. Můžete si také nechat tapetu z vlastní fotografie.

Tapety se zvláštními efekty

Pokud chcete něco opravdu výjimečného, jsou pro vás samolepicí tapety to pravé. Jejich charakter totiž umožňuje použití úplně nových materiálů, které nejsou pro běžné tapety vhodné. Tak si můžete vybírat ze samolepicích tapet s 3D dekory, ať už s pěnovými reliéfy nebo například 3D vzor imitující keramiku. Taková tapeta oživí nudnou okoukanou koupelnu. V tmavé chodbě bude efektně vypadat samolepicí tapety s fluorescenčním dekorem. Budou vám ve tmě úžasně světélkovat. Nebojte se ani velkých vzorů a sytých barev. 

Polepí všechno a všude

Největší výhodou samolepicích tapet je jejich všestranné využití. Můžete jimi zrenovovat staré dřevěné dveře nebo komodu, dají se použít na sklo, kov, beton, cihly i keramický obklad i na plast. Můžete je použít i ve vlhkých prostorách, v kuchyni nebo v koupelně.

Jejich aplikace je velmi jednoduchá: ustřihnete si tapetu požadovaných rozměrů, sundáte ochrannou fólii a opatrně nalepíte na zvolenou plochu tak, aby se pod tapetou netvořily bubliny vzduchu. Jestli se vám to stane, opatrně odlepte tapetu až k bublině a s opatrným uhlazováním znovu pomalu přilepte. Stejně snadno je i sundáte. Jestli nejde tapetu odlepit, nahřejte ji teplým vzduchem, třeba fénem. Zbytek lepidla pak dočistěte přípravkem na bázi alkoholu nebo benzinu.

 

Tags : oživení interiérurenovace nábytkusamolepicí tapety
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response