close

Vybavit dětský pokoj neznamená jen nakoupit funkční nábytek s, pokud možno, ergonomickými tvary, je to i o výběru doplňků, dekorací a barev. A vůbec nezáleží na tom, jestli ho vybavíme podle nejnovějších trendů, líbit se musí především vašemu dítěti, aby se v něm cítilo příjemně.

Naštěstí současné trendy berou ohled na potřeby dětí, takže neuděláte chybu, když se jimi přece jen budete trošku řídit. Dobrá zpráva je, že i výrobci nábytku čím dál víc zohledňují dětská přání, a vytváří nábytek nejen funkční a bezpečný, ale i pestrý a nápaditý.

Pokoj jako dětské hřiště

Bude mít váš syn raději postel klasickou nebo takovou, do níž vyleze po žebříku, sjede z ní po klouzačce a ještě na ní bude moci trénovat lezení po stěně s úchyty situované zboku  patrové postele? Pořiďte dětem do jejich pokojíčku dostatek prvků podporující pohyb – houpačky, žebřiny, prolézačky –  a ony se nebudou nudit ani ve dnech, kdy je sychravo a nedá se jít ven.

Za dekorace nemusíte utrácet

Dětský pokoj snadno vyzdobíte jen s minimálními náklady, stačí dát děcku pastelky nebo vodovky a papíry. Jeho výkresy pak můžete buď na zdi pověsit přímo, ale klidně je nejdřív zarámujte.

Další dobré dekorace jsou takové, které jim vytvoříte vy. K tomu zase poslouží zbytky látek, staré povlečení, roleta, kus filce – prostě cokoliv, z čehož vytvoříte užitečné kapsáře pro úschovu drobností, polštáře na povalování na zemi  i pravou polštářovou bitvu, různé přehozy, závěsy a další zajímavé doplňky.

Schovávačky

I dítě potřebuje soukromí a místečko, kde se může schovat před celým světem. Mělo by být dost velké, aby se tam vešlo, ale ne příliš, aby si uchovalo své kouzlo. Za to dbejte na trochu pohodlí, takže mu schovávačku pomozte vytvořit na vrchní palandě tak, že na strop připevníte kolejničku s úchyty na závěs, nebo naopak pod vyvýšenou postel postavte křesílko a zatáhněte závěs. Kreativitě se ani tady meze nekladou.

Tags : dětský pokojjak vybavit pokoj pro dítěnábytek pro dětizařízení do dětského pokoje
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response