close

Jako u všeho, také sedavé zaměstnání má své výhody a nevýhody. Mezi ty nevýhody jednoznačně patří skutečnost, že naše páteř nebyla pro pozici v sedě z hlediska evolučního vývoje uzpůsobená. Nejpřirozenější pozicí pro člověka je poloha vestoje nebo vleže. Dlouhodobé sezení tak zdraví rozhodně neprospívá. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, v mnoha zaměstnáních se mu nevyhnete. Dá se skoro říci, že jich je dnes většina. Jak pro své zdraví ale přesto aspoň něco udělat?

Kancelářská židle
Kancelářská židle

Základem je kvalitní ergonomie

Nejzásadnější roli samozřejmě hraje skutečnost, že bychom se kromě svého sedavého zaměstnání měli také hýbat. Tím sejmete z organismu jednostrannou zátěž. Pomoci si můžete ale už samotným výběrem vhodné židle nebo křesla. Pohodlné kancelářské židle by měly zajistit dostatečnou ergonomii a oporu pro oblast páteře. Nepodceňujte také opěrky rukou, které byste měli mít v dostatečné výšce. Nastavte si dobře také polohu opěradla a výšku židle, kdy byste neměli mít chodidla ve vzduchu, ale položena na zemi. Při výběru vhodné židle tak zohledňujte:

  • Celkovou polohovatelnost
  • Použité tkaniny a materiály

Elegance v reprezentativních prostorách

Z výše uvedeného je zřejmé, že židli by především mělo jít co nejlépe nastavit. Jedině dostatečné možnosti nastavení vám umožní ideální polohu sezení. Většina kancelářských židlí je samozřejmě otočná a na kolečkách, což je v mnoha ohledech praktické. Můžete si zvolit ale také kancelářská křesla, která nemají využití pouze v kanceláři u počítače, můžete je využít také v jednacích místnostech, na recepci a v dalších prostorách, které by měly být především reprezentativní. Zde vás určitě zaujme jejich moderní design.

Každé takové křeslo si lze vybírat v mnoha barvách, ale samozřejmě také s různým čalouněním, třeba i s využitím kůže. Nabídka povrchových úprav je velmi široká, takže se jistě každému podaří najít něco, co vyhoví individuálnímu vkusu.

Tags : kancelářska křeslakancelářské židle
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response