close
Komerční články

Uvažujete nad betonovou dlažbou? Nezapomínejte ani na vhodné obrubníky

Betonová dlažba je u rodinných domů velmi populárním řešením na všechny druhy chodníků, nebo příjezdových cest. Mezi nejpopulárnější variantu zcela jistě patří zámková dlažba. Máte jasno o tom jakou zvolíte? Pokud ano, nezapomínejte ještě na její doplněk. A tím jsou obrubníky, bez kterých se také neobejdete.

Jaké existují druhy?

Začneme tím, že na trhu najdete skutečně širokou nabídku možností, které se odvíjejí od místa použití. Jako příklad uveďme firmu PRESBETON, které se jak na dlažbu, tak i obrubníky ve svém portfoliu specializuje. Kromě jistoty špičkové kvality nechybí ani jistota bohatého výběru. A tak existuje obrubník:

  • Silniční,
  • Zahradní,
  • Chodníkový.

Toto všechno může být doplněno ještě praktickými žlaby do dlažeb, které mají primárně praktickou funkci, spojenou s odvodem vody.

Proč obrubník?

Možností výběru znáte. Nyní se podívejme na to, proč dané řešení používat. Důvod je jednoduchý. Je to jasné ohraničení příjezdové cesty či chodníku od okolí. Například od trávníku, nebo části vaší zahrady. Ani jedno tak nebude zasahovat právě do prostoru, kde se nachází dlažba. To přinese pozitivum s ohledem na jasné vymezení a umožní snadnější údržbu. Samozřejmě při dodržení základního pravidla pokládky – obrubník musí být vyvýšený. V případě žlabů zase zajistíte efektivní odvod vody.

Povedený designový prvek.

Důvody použití s ohledem na praktičnost máme zmapovány. Nyní se podívejme i na designovou stránku. Hlavně u zahradních obrubníků je k dispozici řada povedených možností. Nemusí se vždy jednat jenom o hladké obdélníkové obrubníky. Hitem se stávají i zajímavé reliéfní variance.

S designem nesouvisí jenom provedení, ale rozhodně i barva. Kdo hledá neutralitu, může vsadit na přírodní barvu betonu. Kdo hledá něco originálnějšího, nabízejí se mu možnosti v olivovém, hnědém, ale třeba i černém nebo zajímavém karamelovém odstínu.

admin

The author admin

Leave a Response