close
Komerční články

Uvažujete o využití fotovoltaiky? Zvolte správné řešení

Fotovoltaika je oblastí, o které se stále nepřestává mluvit. Většina lidí má výrobu elektřiny ze slunce spojenou hlavně s obrovskými plochami, které jsou zastavěny rozměrnými panely. Nutno však říci, že fotovoltaické elektrárny mohou být i podstatně menší. Určené pro majitele rodinných domů, kteří chtějí využívat mnohých výhod, kam se řadí:

  • výrazná energetická soběstačnost,
  • úspora peněz na elektřině,
  • možnost využití dotací na realizaci.

Fungují i když slunce nesvítí

Mnoho lidí si myslí, že se elektřina vyrábí jenom, když na panely svítí slunce. Tak tomu samozřejmě není, jelikož k výrobě dochází i při zataženém počasí. Jedině silný déšť nebo sníh může znamenat, že panely nejsou schopny elektřinu efektivně vyrábět. A jelikož klima v ČR je k využití fotovoltaiky nakloněno, je více než jasné, že stoupá počet domů s tímto řešením.

Realizace kompletně na klíč

Není důvod obávat se ani složité realizace. Dnes je možné poptat dané řešení kompletně na klíč. Jednou z doporučených společností je firma SolarPartner s.r.o., která je v tomto oboru zkušeným zástupcem s tradicí. Tomu odpovídá i nabídka možností, která je dostupná na webových stránkách www.solarpartner.cz. Ostatně právě tam může zájemce o využití této technologie načerpat informace o tom, jak funguje fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům.

Kombinace s bateriemi láká na větší využitelnost

Klasická forma fotovoltaických elektráren nabízí elektřinu k aktuální spotřebě a zbytek posílá do distribuční sítě. Kromě tohoto řešení existují také hybridní fotovoltaické sestavy. Jejich unikátem je kombinace s bateriemi. V takovém případě jde přebytečná elektřina právě do baterií. Odtud je brána právě během noci a při podmínkách, kdy panely nestačí vyrábět s ohledem na danou spotřebu. Výsledkem daných řešení může být skutečná soběstačnost, bez nutnosti využívat klasickou distribuční síť v lokalitě. Samozřejmě i zde je naším doporučením využít poradenství a návrh zkušené firmy.

admin

The author admin

Leave a Response