close
Komerční články

Venkovní osvětlení: Výběr přizpůsobte umístění světelného zdroje

Už máte kompletně vyřešený interiér vaší novostavby či rekonstruovaného domu a stěhujete se? Ideální situace, nicméně venkovní prostory jsou nejspíše ještě stále neupravené. Možná právě přemýšlíte o tom, jak řešit chodníky a zahradu. K obojímu patří také zařizování exteriérového osvětlení. Mít optimálně řešená venkovní světla je zkrátka a jednoduše nezbytné. Něco musíte mít promyšlené už předem, kdy je nutné vyvést přívod elektřiny ven z fasády. Jinak samozřejmě budete mít vyvedeny kabely přímo v zahradě venku. Až po nastěhování se pak řeší osvětlení samotné zahrady. Jaká svítidla se kde hodí? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Klasická fasádní nástěnná světla

Jakousi klasiku představují nástěnná venkovní světla na fasádě konkrétní nemovitosti. Ta vypadají hezky, a navíc jsou cenově poměrně dostupná. Určitě je zapotřebí volit pohybová čidla. Především u světel před domem se jedná o jakousi povinnost. Nejen, že bude prostor osvětlen, když se tam budete pohybovat vy, ale světlo se zapne i tehdy, přijde-li někdo jiný. Venkovní světla s čidlem odhalí každého.   

Nasvícení pochozích ploch

Hodně poutavě lze řešit také osvětlení pochozích ploch. Nasvětlené chodníky vypadají moc hezky. Stačí pouze vybrat ta správná svítidla. Tradičně se volí modely lemující cesty, nicméně není problém vybrat i bodovky, které jsou integrované přímo v pochozích plochách. Záleží na preferencích konkrétního majitele zahrady a samozřejmě jeho vkusu.

Podsvícení podbití

Ano, dokonce i podbití střechy může být elegantně osvětleno. Stačí k tomu přímo do dřeva či fasády integrovat ty správné bodovky. Vzhled kompletu bude bezesporu ideální. Nejlépe se pro podsvícení této plochy hodí LED bodovky či LED panely. LED bodová svítidla se mimo jiné dají použít také v bazénu, kde vytvoří skvělou atmosféru.

admin

The author admin

Leave a Response