close

Vynález robotického vysavače ocenili všichni, kdo neradi luxují. Kolik promarněného času ušetříme, kolik dohadů, kdo dnes bude vysávat, je nenávratně pryč díky tomuto nenápadnému kulatému pomocníkovi. Jaké další výhody můžete u robotického vysavače očekávat?

Načasování

To, že vysavač vyluxuje naprosto sám je povýšeno ještě o jednu úroveň – zbaví všechny podlahy smetí dřív, než se vrátíte z práce. Vy přijdete už do uklizeného bytu, kde není ani chloupek ze psa, ani drobek od snídaně. Jeho funkce můžete ovládat například přes aplikaci v telefonu a zapnout ho v době, kdy sedíte na poradě.

Samostatnost

Stačí mu ohraničit prostor, kde se má pohybovat a dát mu pokyn k akci. O všechno ostatní se postará sám. jediné, co mu může dělat problém, je koberec s vysokým vlasem nebo schůdek, s tím si neporadí. Dokáže také obvykle sám dojet do dokovací stanice ve chvíli, kdy mu dochází energie.

Nadstandardní funkce

Některé modely robotických vysavačů zvládají i suché, případně i mokré mopování. V jiných typech je zase zabudovaná dezinfekční UV lampa, takže máte jistotu, že je z hygienického hlediska vše v pořádku. To jistě oceníte v domácnosti s malými dětmi, které často lezou po zemi.

Robotický vysavač se dokáže o vaše podlahy kompletně postarat, stačí jen čas od času vysypat nádobku se smetím. Pokud se vám ale ani do toho nechce, zpozorněte. Výrobci se soustředili už i na tento nedostatek a tak se začínají objevovat modely, které se zvládnou samy vysypat do speciálního koše, jenž je součástí dokovací stanice.  Vy jen přibližně jednou za měsíc vysypete tento koš.

Všechno robot nedokáže

Robotický vysavač zvládne běžný kažodenní úklid, abyste se mohli v klidu věnovat rodině a oblíbeným aktivitám. Počítejte ale s tím, že až do rohů nikdy nezajede, takže občas musíte ten klasický vysavač vyndat stejně. Naštěstí už zdaleka ne tak často.

Tags : robotický vysavačúklid s robotickým vysavačemvýhody robotického vysavače
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response