close

Vybíráte do svého interiéru skříň a nejste si jisti s výběrem? Není důvod zoufat. Stačí, když si přečtete naše rady, jak by měla správná skříň vypadat. Následně budete mít doslova stoprocentní jistotu, že v rámci výběru rozhodně nelze šlápnout jakkoliv vedle.

Kvalitní skříň
Kvalitní skříň

Kvalita je základ

Skříň je kusem nábytku, od kterého se očekává jak doslova každodenní používání, tak se od něho čeká také to, že vám dlouho vydrží. Základem jsou tedy kvalitní skříně. Jak je vybrat? Roli hraje primárně materiál, ze kterého jsou vyráběny. Dnes v tomto sortimentu dominují převážně lisované desky, ale ne všechny mají stejné kvalitativní vlastnosti. Proto vybírejte obezřetně.

Myslete na design

Skříň by se měla do vašeho interiéru také hodit. A to po designové stránce. Naprostým základem je samotný dekor. Dnes není problém vybrat si ze stovek možností, díky čemuž zvolíte třeba takovou, která bude zajímavě kontrastovat s vaší podlahou, nebo může i ladit s nádechem interiérových dveří. Nezapomínejte ani na různé ozdobné doplňky, jako třeba:

  • Různé lišty
  • Zrcadla
  • Designové úchytky

Dostatek prostoru

Skříně jsou typickým příkladem toho nábytku, kde by měla dominovat hlavně praktičnost. Pokud i s tímto souhlasíte, tak se zaměřte na to, aby poskytovaly dostatek vnitřního prostoru pro vaše věci. Nejlepší je, pokud nabídnou kombinaci dvou možností. Tedy část určenou k tomu, že do ní naskládáte své oblečení na jednotlivé police. A druhá část bude určena třeba na pověšení šatů, obleku a dalších věcí, které musí být na ramínku.

Čím větší, tím lepší

Ano, toto je jedno z hlavních pravidel. Úložných prostorů v domech a bytech není nikdy dost. Zapamatujte si to a buďte si jisti tím, že když bude skříň dostatečně prostorná, oceníte ji i za několik let. Ideální volbou jsou v tomto směru vestavěné skříně. A to z toho důvodu, že jsou vyráběny přesně s ohledem na dostupný volný prostor.

Tags : skříň
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response