close
Komerční články

Udržitelnější a levnější topení? Řešením jsou dřevěné pelety

pelety

S rostoucími cenami energií se jistě kdekdo rozhlíží po alternativních možnostech vytápění. Pokud i vy hledáte moderní a efektivní systém vytápění, zkuste vsadit na dřevěné pelety. Jde o velmi ekologickou a udržitelnou metodu, která využívá nadbytečnou surovinu vzniklou v rámci dřevozpracujícího průmyslu. Topíte tedy vlastně odpadem, něčím, co by se jinak vyhodilo.

Přátelské k přírodě i vaší peněžence

I dřevo je samo o sobě obnovitelnou surovinou. Po jeho zpracování však zůstává spousta odpadu, který se dá snadno zpravovat na dřevěné pelety. Proces jejich výroby je spojen mnohem menšími energetickými nároky a dodávka dřeva je v podstatě nevyčerpatelná právě proto, že se neustále obnovuje. Velkou výhodou je také to, že dřevěné pelety mají neutrální CO2 spalovací cyklus. Znamená to především to, že během jejich spalování se uvolňuje CO2, který stromy již během svého života absorbovaly a přeměnily na kyslík.

Topení bez starostí

Topné systémy, ve kterých můžete topit peletami jsou obvykle malé, praktické a zcela automatické. Není tedy nutné topení obsluhovat a neustále kontrolovat, zda není třeba přidat nové palivo. Systém dokáže samostatně odebírat pelety ze zásobníku a udržovat přednastavenou teplotu. Díky tomuto systému tedy nebudete muset nad topením přemýšlet, vše zvládne kotel udělat za vás.

Kde nakupovat?

Pokud jste se rozhodli pro topení peletami, je potřeba najít spolehlivého dodavatele a zajistit si zásoby paliva. Společnost Ridepal nabízí široké spektrum zboží dostupné kdekoliv po ČR. Všechno zboží je skladem, takže se nemusíte bát dlouhých čekacích lhůt, když je topná sezóna již na spadnutí. Navíc ceny jsou v porovnání s jinými palivy naprosto minimální a máte jistotu, že vždy bude dost materiálu, který lze na topení využít. Zajistit si můžete také dopravu kamkoliv, to vše snadno a rychle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response