close

Díky sušičkám už dnes nemusíme věšet prádlo na šňůry či na sušáky a čekat den i déle, než uschne. Suché, měkké a voňavé prádlo můžete mít už za hodinku. Kromě toho, že je suché, je také krásně rovné, takže se nemusí žehlit, je bez prachu a chlupů, prostě tak akorát připravené k uložení do skříně.

Aby bylo prádlo opravdu takto komfortně ošetřené, je dobré dodržet několik následujících tipů. Díky nim ušetříte čas, energii i prádlo.

1. Prádlo do sušičky dávejte dobře vyždímané

Aby se prádlo důkladně vysušilo, je nutné ho předem řádně odstředit. Ideální je ždímat na nejméně 1000 otáček, pak je program sušení efektivní. Není dobré dávat do sušičky málo vyždímané prádlo, či dokonce vyždímané v ruce. Sice se taky vysuší, ale za mnohem delší době a při vysoké spotřebě energie.

2. Sušičku plňte optimálně

Sušičky mají sice kapacitu několik kilogramů prádla, rozhodně je ale nepřeplňujte. Přeplněná sušička totiž suší déle a spotřebuje víc energie. Na druhou stranu je dost neekonomické sušit jen pár kousků. Nejlépe naplněná sušička je lehce nad polovinu bubnu. Prádlo do ní vkládejte protřepané, lépe proschne.

3. Volte správný program

Přestože si na většinu prádla postačíme s jedním programem – na bavlnu, některé prádlo přece jen potřebuje program speciální. Na jemné a syntetické prádlo používejte program šetrnější, určený právě pro tento typ prádla, naopak džínsy a jiné oděvy z hrubších materiálů (nebo prošívané) je vhodné sušit programem na džínsy. Speciální program má také objemné prádlo: prostěradla, povlečení, osušky a deky.

4. Správný postup vyndání prádla 

Prádlo byste měli vyndavat hned po vysušení, dokud je teplé. Pokud ho necháte vychladnout v bubnu, pomačká se a nebude možné narovnat bez použití žehličky.

Prádlo vytahujte z bubnu jen po jednom kuse, pokud vyberete celou náplň naráz, vychladne a nebude ho možné důkladně vyhladit. Vyndejte nejdříve větší kousky oblečení a oblečení, které má tendenci se mačkat. Před složením každý kousek jemně vyhlaďte rukou.

Tags : jak sušit prádlo v sušičcetipy na používání sušičky na prádlovyužití sušičky na prádlo
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response