close

Šetřit na energiích se dá. Nikoliv změnou dodavatele, ale změnou technologie

S rostoucími cenami energií se mnoho z nás poohlíží po skutečně efektivních a úsporných cestách, jak si doma zajistit teplo. Právě náklady na vytápění a ohřev teplé vody jsou často velmi významnou položkou rozpočtu a mnohokrát jsou zbytečně vysoké. Řešením není jen najít si levnějšího dodavatele, ale především zvážit jiné technické řešení.

Ekologické i ekonomické řešení

Jedním z nich mohou být tepelná čerpadla pro rodinné domy. Ukazuje se, že se tímto způsobem daří snížit náklady skutečně o desítky procent ročně. Existuje hned několik různých druhů a jen odborník vám dokáže doporučit, které řešení je pro vás konkrétně nejlepší. Typické je tepelné čerpadlo vzduch-voda nebo tepelné čerpadlo země-voda, ale mnohokrát může být nejefektivnějším řešením také tepelné čerpadlo voda-voda. Záleží na řadě okolností, a je proto potřeba to pečlivě konzultovat se specialistou, abyste skutečně vybrali nejvýhodnější řešení.

Jedná se o velmi spolehlivou technologii, která získává energii na ohřev v přírodního prostředí, takže jde ve své podstatě o zcela bezplatnou cestu. Vy dodáváte jen malé množství elektřiny, zbytek je na přírodě. Samozřejmě je ale nutné počítat s tím, že na začátku vás čeká poměrně značná investice, která se vrací klidně i několik let. Ve většině případů se to ale vyplatí.

Kromě domácností je možné využít i tepelná čerpadla pro průmysl. Dají se využít v řadě oborů, které mají vysoké nároky na energie. Možností je skutečně spousta – o konkrétní nabídce se poraďte s odborníkem.

Vybírejte spolehlivého partnera

Při výběru vhodné firmy pro zhotovení čerpadla postupujte obezřetně a vybírejte pečlivě. Zaměřte se na ověřené společnosti, které nabízí kvalitní technické řešení a dobrý zákaznický servis. Doporučit můžeme společnost MasterTherm, která se zaměřuje nejen na tepelná čerpadla pro domácnosti, ale také větší průmyslové objekty. Zaměřují se na přípravu projektů na míru svým zákazníkům a jejich požadavkům. K financování se navíc dají využít i různé dotační tituly, stačí se informovat na příslušných úřadech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay