close

Z domu nebude domov, dokud v něm nezanecháte svou stopu. Teprve s vašimi osobními věcmi a vaší kreativitou se z neosobního moderně zařízeného interiéru stane útulné hnízdečko pro všechny členy vaší domácnosti.

shutterstock_203338597

Vyjmenujme si způsoby, jak vybavit vaše místnosti, abyste se v nich cítili skvěle a nesahali  přitom hluboko do kapsy.

Bez bytového textilu to není ono

Zkoušeli jsme okna bez záclon, podlahy bez koberců a pohovky bez polštářků a přehozů, ale útulnou atmosféru to našim domovům nedodalo. I v moderním interiéru mají tyto doplňky smysl, jen místo koberce ode zdi ke zdi si dejte nějaký s vysokým vlasem pouze pod stolek. Nebo si pořiďte kožešinu. Záclony nemusí být bílé a nemusí být jednobarevné, odvažte se a zkuste větší vzor. Látkou můžete zakrýt i zdi, chcete – li. A pohovka bez bulánku a huňaté deky nebude nikdy útulná.

Renovujte a rámujte

Současný bytový design fandí nejen různým stylům, ale i jejich míchání. To nahrává renovaci staré komody či křesla za použití trendy barev a vytvoření zajímavého vintage koutku. Když k tomu v bazaru seženete stylovou lampu, máte ihned v bytě místečko, které nebudete chtít opustit. Stejně intimně působí stolek s ratanovými křesílky.

Rámečkování ovládlo celý svět a zútulní i váš domov. Použijte staré rámy od obrazů nebo dodejte patinu novějším kusům. Zarámujte rodinné fotografie, koláže nebo suchou vazbu. Experimentujte a na kus zdi zavěste fotografie v rámečcích všech možných tvarů a velikostí, hlavně ať jich je hodně.

Příroda, to jsou květiny i plameny

Pokojové rostliny dodají interiéru na útulnosti víc, než co jiného. Přitom není vůbec nutné za ně utrácet, stačí požádat rodinu či známé o odnože. Sázejte je do květináčů, ale stejně tak můžete zkusit staré hrnky nebo misky.

Máte krb? Jestli ano, víte, jak udělat domov útulným. Pokud ne, zkuste přenosný krb na bioethanol nebo jen spoustu svíček. I aromalampa s vhodně zvolenou vůní k útulnosti domova hodně přispěje.

Tags : bydleníbytové doplňkyútulné bydlení

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response