close

Zařídit si funkční ložnici není jen tak, přitom je pohodlí a klid v této místnosti velmi důležité. K tomu vám pomůže správná postel. To se může zdát jako hračka, obzvlášť pokud již máte konkrétní představu, ovšem dejte pozor, abyste neudělali některou z těchto chyb.

Čelo postele

Na první pohled se čelo u postele může zdát jako nepotřebný doplněk, který vlastně nemá důležitou funkci. Opak je však pravdou. Ani na čelo bychom při výběru nové postele neměli zapomínat. Tato část totiž umožňuje větší pohodlí, nemusíte řešit, že vám neustále padají polštáře a podobně. Kromě toho navíc slouží jako určitá ochrana zdi – ta se totiž v oblasti hlavy velmi snadno odírá, jelikož se o ni opřeme či nechtěně zavadíme. Vybírejte proto postel s čelem.

Jedna velká matrace

Klasikou jsou matrace o šířce 90 centimetrů, taková velikost je skvělá jako jednolůžko. Do manželských postelí jsou však vyráběny i výrazně větší matrace, takže vám bude stačit pouze jedna. To však nemusí být tou pravou volbou, velké matrace mnohdy ztrácí rychleji svou pružnost a kvalitu. Proto se vyplatí pořídit dvě malé matrace, ty navíc můžete přizpůsobit individuálním požadavkům. Jestliže se bojíte mezery mezi matracemi, pořiďte si ještě topper, díky kterému vás při spánku nebude rušit nepohodlí.

Postel – kvalitní materiály

Vzhledem k tomu, že postel by měla vydržet mnoho let, je třeba, aby si svou kvalitu zachovala opravdu dlouho. Proto není dobrou volbou kupovat model z lamina. Ty se totiž poměrně brzy rozvrzají a stanou se nestabilními. To dokáže pořádně narušit klid v ložnici. Proto se snažte vybírat raději postele z masivu, u kterých získáte jistotu stabilního a pohodlného provedení, přičemž postel se nezmění ani po několika letech.

Jestliže vybíráte novou postel, je třeba být opravdu pečliví a trpěliví. Jen díky tomu totiž najdete to pravé, co se kvality i vyhovujících požadavků týká.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : čelo postelejak vybrat matracijak vybrat postelložnicemateriál postelepostel

The author Michaela

1 Comment

  1. Rozhodla jsem se vyměnit starou manželskou postel za nějakou moderní a hlavně větší. Nakonec budu chtít sladit celý interiér ložnice designéry, abych to měla pěkné zas na dlouho dobu. Sama si na to netroufnu. Postel si chci předvybrat, přece jenom to je nejdůležitější věc. V článku jsem nalezla dobré tipy, kterými se budu řídit,.

Leave a Response