close

Vchodové dveře jsou první překážka, kterou musí zloději překonat, než se dostanou k vašemu majetku. Bohužel, mnozí z nás jim to spíš usnadňují. Původní panelákové dveře jsou pro nezvané návštěvníky hračka, ale stále jsou tisíce rodin, které si jimi majetek “chrání”.

Investice do bezpečnostních dveří se vyplatí tím víc, čím větší majetek za nimi schováváte. Chrání vás totiž nejen před krádeží, správně zvolené dveře umí ochránit také před požárem.

Jak vybrat bezpečnostní dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou takovým balíčkem různých opatření, na jehož konci bude vchod do vašeho bytu cizím osobám nepřístupný. Součástí bezpečnostního balíčku jsou:

  • dveře 3. a 4. bezpečnostní třídy
  • zámek s bezpečnostní cylindrickou vložkou a s bezpečnostním kováním
  • bezpečnostní zárubně tvořené profilovými rámy z oceli

U dveří je bezpečnostní třída zásadní. Jestliže si vyberete dveře 1. a 2. třídy, překoná je v podstatě každý bez větší námahy. Investice do vyšší třídy (5. a 6. tř.) je zase zbytečná, takové dveře využívají banky pro trezory nebo armáda.

Bezpečnostní kování je z kvalitní oceli a je možné ho demontovat pouze zevnitř. Kombinace dveří a zámku s 4. bezpečnostní třídou vám už opravdu zajistí klidné spaní – zlodějů se bát nemusíte.

Profesionální montáž je zárukou bezpečí

Když už si pořizjete kvalitní bezpečnostní dveře, nešetřete na montáži. Jejich osazení je totiž relativně složité, navíc jsou dveře pěkně těžké. I to je důvod, proč je nutné vyřešit i zárubně.

Profesionální montáž bezpečnostních dveří zajistí jejich funkčnost. A vy máte v ruce doklad pro případnou reklamaci. Při osazení nových bezpečnostních zárubní máte zaručený bezproblémový chod rozvorového mechanismu. Jestli si je budete instalovat sami, počítejte s tím, že případná reklamace nebude uznána. Na štěstí řada firem počítá s odbornou montáží již v ceně dveří a instaluje je automaticky.

 

Tags : bezpečnostní dveřezabezpečení bytu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response