close

Léto už je tu a s ním grilovací sezóna. Kdo nemá gril, jako by nebyl. Proto vám přinášíme malý přehled toho, jaký gril si můžete pořídit na zahradu, terasu či balkon i vy, s ohledem na vaše potřeby a preference. 

Vybrat gril si musíte podle zdroje tepla a také podle velikosti – není nutné mít velký gril, když ho chcete mít na balkoně a grilovat budete jen pro úzký kruh rodinný. Naopak na zahradu na gril párty pro přátele asi budete potřebovat nějaký model s dostatečně velkým roštem a ohništěm.

Zahradní grily podle druhu paliva

Grily na dřevěné uhlí jsou asi nejrozšířenější pro letní využití na zahradě nebo na terase. Chuť jídla připraveného na takovém grilu je nezaměnitelná a specifická díky kouři z dřevěného uhlí, na něm vytvoříte ty nejlepší lahůdky. Ovšem příprava pokrmů je na tomto grilu nejsložitější a taky musíte počítat s tím, že se mnohem hůř čistí. A pravidelnou údržbu skutečně potřebuje. Gril na dřevěné uhlí je výborný právě na grilování s přáteli, kdy vám na nějaké té čtvrthodince nesejde, takže zdlouhavá příprava nevadí.

Elektrický gril je všestranný, můžete ho použít nejen na zahradě, ale i na balkoně nebo v zimě v bytě. Nevytváří žádný kouř, takže neobtěžuje sousedy, a ani popel, který byste museli likvidovat a pracně čistit ohniště. Údržba elektrického grilu je velmi snadná a rychlá, jeho použití celoroční. Jen ta typická barbecue příchuť chybí.

Plynový gril uzavírá přehled zahradních grilů podle druhu paliva. Plynové grily ocení zejména velké rodiny, které často grilují. Hodí se na velké zahrady a terasy, protože zdrojem paliva je propanbutanová lahev, takže vyžadují poměrně velký prostor. I když také nevytváří kouř, na balkony se nehodí právě pro svou rozložitost.

Existují ještě speciální grily, které stojí za zmínku právě proto, že je využijete právě v létě na cestách. Jde o přenosný gril, lehký skladný kousek, s nímž můžete vyrazit na výlet nebo na piknik. Pořídit si můžete i gril jednorázový, na jedno dvě použití, pokud grilujete jen výjimečně. Výhodou je, že ho nemusíte nikde skladovat přes zimu.

Tags : gril na balkongril na zahradugrily podle palivapřenosný gril
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response