close

Při výběru motorové pily vás čeká nejprve rozhodnutí na co ji budete používat. Na trhu je k dispozici široká řada modelů určených k různým činnostem. Řetězová pila za vás odvede velký kus práce a po fyzické stránce vám to také velmi usnadní, ovšem pokud máte tu správnou.

Řetězové pily se obecně dělí na hobby a profesionální modely. Na občasné použití vna dvoře či v zahradě, vám hobby pila stačí. Jestliže se řezání dřeva věnujete často a pravidelně, zvolte dŕaději profi provedení.

Jakou pilu na co využijete

Pila vhodná pro práci na zahradě k prořezávání keřů a stromků nebo k řezání dřeva je akumulátorová pila. která je lehká, snadná na údržbu a zároveň neomezená přívodem elektrického proudu. Akumulátorová pila má pouze jednu drobnou nevýhodu a to je baterie. Práce s ní končí ve chvíli, kdy se vybije. Proto je dobré mít nabitých baterií v záloze více.

Na náročnější práce na zahradě dobře poslouží i pila elektrická, která vás ovšem díky přívodnímu kabelu elektrického proudu omezí v pohybu. Ideální tedy bude na řezání dřeva a občasnou práci na zahradě.

Pokud potřebujete pilu na práci v lese, jasnou volbou bude motorová pila. Při výběru motorové pily se orientujte podle maximálního průřezu lišty pily. Platí, že čím delší lišta, tím obtížnější manipulace s ní. U motorové pily je také důležitý objem a výkon – čím větší a vyšší, tím lepší. Nezapomínejte se podívat i na typ paliva, který vaše pila potřebuje.

Jak bezpečně používat pilu

Při manipulaci s řetězovou pilou musíte být dostatečně obezřetní, abyste zabránili často velmi vážným poraněním. Bezpečnostní kryty a pojistky by měly být samozřejmým vybavením pily, kterou si pořídíte. Při používání pily dostatečně chraňte sami sebe. Používejte ochranné brýle, které váš zrak uchrání před pilinami, dobrým pomocníkem jsou i sluchátka. Ale žádnou ochrannou pomůckou nejde úplně zamezit nebezpečí a i při opatrné manipulaci se může stát, že se například poškodí řetěz. Proto s pilou vždy pracujte ostražitě. Nikdy nepoužívejte pilu, pokud je v blízkosti další osoba a pokud ano, tak mimo směr lišty pily. Vždy mějte po ruce telefon, abyste v případě úrazu mohli zavolat lékařskou pomoc.

Tags : akumulátorová pilaelektrická pilamotorová pilařetězová pila
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response