close

Zima nás již konečně na pár měsíců opustila a jaro už je definitivně tady. Všichni se po dlouhé zimě potřebujeme nabít trochu energie a nejlépe v pohodlí svého domova. Pro zlepšení nálady je proto dobré pustit si jaro domů. Způsobů se najde určitě víc, jarní dekorace jsou jedním z nich.

Jarní květiny

Nejkrásnější dekorací bývají řezané jarní květiny v keramické či skleněné váze, které vám obydlí příjemně zútulní. Výběr jarních květin bývá široký, záleží na tom, jestli dáváte přednost žlutým narcisům, barevným tulipánům, fréziím, gerberám, nebo jestli necháte provonět byt smyslnou vůní hyacintů. Do nádob po bytě můžete umístit i pučící větvičky stromů a keřů, jako je zlatý déšť, bříza či vrba.

Jarní květiny si můžete pořídit i v květináčích, ty budou ozdobou v době květenství a poté co odkvetou, je můžete přesadit na zahrady. Nabízí se i možnost pořídit si na okno jarní truhlíky, co na první pohled probouzí obydlí ze zimního spánku.

Vlastní výroba

Každého potěší, když si dokáže sám něco vyrobit. Tak proč nezkusit i nějakou dekoraci, ze které budete mít radost o to větší, že jste si ji vytvořili sami. Materiál na tvoření seženete v běžných hobby marketech, případně v e-shopech pro kutily a kreativce. Moc hezky vypadá barevný písek, kamínky, oblázky, mušličky ve skleněné dóze, do níž zasadíte čerstvé nebo sušené květy. Barvy můžete zvolit tak, aby se hodily do vašeho interiéru, nebo zvolíte typické jarní barvy. Fantazii se meze nekladou, jen je dobré myslet na to, že se nic nemá přehánět.

Malé detaily

Jaro si domů vykouzlíte i maličkostmi. Dostupné jsou květináče s jarním dekorem, vzorované ubrusy, povlaky na polštáře a přehozy s potiskem motýlků či jiných jarních motivů. Vstupní dveře můžete ozdobit věncem z proutí s naaranžovanými květinami a zápichy v jarním tónu.  Jarní dekoraci můžete také spojit s velikonoční, na jejich výrobu můžete použít různé figurky, skořápky a stuhy.

 

Tags : jarní dekoracejarní výzdoba
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response