close

Pokud váš psí parťák žije na zahradě celoročně, potřebuje útočiště – místo, které ho ochrání před nástrahami počasí a poskytne mu přístřeší. Psí bouda musí splňovat některé parametry, aby poskytla psovi dostatečný komfort. Zároveň je potřeba připravit mu boudu tak, aby pes měl své místo rád a cítil se bezpečně.

Velikost boudy je úměrná velikosti psa

Velikost psa určuje velikost boudy, zbytečně velká bouda také není tím správným řešením. Především v zimních měsících by velký prostor nebyl tak vyteplený. Malá bouda je zase pro psa nepohodlná. Pes musí mít možnost pohodlného otočení uvnitř boudy, ale i celkového natažení těla. Výška sedícího psa + 10 centimetrů vám určí ideální výšku boudy. Délka psa  + 10 centimetrů vám určí délku boudy. Šířku boudy určíte stejným zpusobem – výška psa + 20 centimetrů. Držte se těchto rozměrů a zajistíte tak dostatek pohodlí pro vašeho psího miláčka.

Jaké další parametry zohlednit

Kromě velikosti záleží také na materiálu, z něhož je bouda vyrobená. Měl by dostatečně zajistit izolaci boudy a zároveň být dostatečně pevný a odolný proti počasí. Ideálním materiálem bude dřevo, které splňuje všechny výše zmíněné podmínky. Dřevo je snadno opravitelné, bytelné a v zimě udrží teplo. Další méně tradiční variantou jsou plastové boudy, které se snadno udržují v čistotě, ovšem před zimou psa příliš neochrání. Stěny, podlaha i střecha boudy by měly být vyztužené zateplením, aby se zabránilo prochladnutí psa. Vhodným materiálem je silnější vrstva polystyrenu.

Orientujte se také podle sklonu střechy a odvětrávání stěn. Střecha by měla mít alespoň mírný sklon, aby v případě deště mohla voda stékat. Zároveň musí být ošetřená voděodolným nátěrem nebo obložená nepromokavým materiálem.

Nezapomeňte boudu vystlat slámou nebo dekami, aby měl váš parťák dostatek pohodlí. Můžete mu dopřát i starší matraci, například z dětské postýlky.

JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response