close

Většina z nás si pod slovem kámen představí nevzhledný kus horniny, která jenom leží na zemi. Tak tomu ale není, jelikož kámen může být i zajímavým doplňkem interiéru, stejně jako exteriéru. Nevěříte? Podívejte se s námi na jeho možné využití.

Zajímavý prvek na vaši zahradu

Přijde vám vaše zahrada až příliš nudná a obyčejná? Možnost, jak ji vylepšit přece jenom existuje. Když máte dost rostlin, zkuste něco neživého. A to okrasné kameny. Stačí zvolit požadovanou strukturu, barvu a také velikost a rázem rozrušíte onu jednolitou zeleň, které je na vašem pozemku. Dekorativní kameny váš exteriér zajímavě doplní. Kromě menších variant jako jsou okrasné valouny, obelisky nebo kamenné drtě nelze zapomínat také na takzvané solitérní kameny. Ty už jsou pořádným kusem horniny, kterou usadíte na požadované místo. Ideální jak mít na pozemku kus přírody, který přitáhne pozornost.

Hodí se také do interiéru

Kámen však nevyužijete jenom v exteriéru. Nejsou to jenom zahradní kameny, které si můžete pořídit. Hitem se stávají také různé typy obkladů, nebo sokly, které můžete využít ve svém interiéru. I sem tak dodáte kousek přírody, která nejenom skvěle vypadá, ale zaujme vás také svou kvalitou a životností.

Když chcete něco unikátního…

Pokud vám běžný kámen přijde až příliš tuctový, můžete zkusit i aktuální novinku. O co se jedná? Unikátní skleněné kameny, které se v oblasti estetiky stávají něčím zcela výjimečným. Jasně to potvrdí jejich vzhled a dostupné barvy, jako je například:

  • modrá,
  • oranžová,
  • zelená.

A jak tento designový dekorační prvek použít? Ideální je jejich nasypání do skleněných nádob a vystavení na viditelné místo. Tím ale možnosti využití skleněného kamene nekončí. Stejně tak se skvěle hodí do gabionových nádob. Proč mít něco běžného, když se lze vydat takto zajímavou originální cestou?

admin

The author admin

Leave a Response