close
Komerční články

Nepropustná prostěradla pro vaše ratolesti vám ušetří kopec starostí

Máte doma malé dítě, kterému se v noci občas stane nehoda? Nebo máte miminko a na tvrzení, že plenky neprotečou po celou noc se nemůžete spolehnout? Vyzkoušejte nepropustné prostěradlo. Ochrání matraci a vám ušetří kopu starostí.

Chránič matrace, jak se nepropustné prostěradlo někdy nazývá, patří mezi základní vybavení každé ložnice. A to nejen té dětské. I my dospělí se často potíme. I když je na matraci navlečené normální prostěradlo, nějaká ta tekutina se k ní stejně dostane.

K čemu slouží nepropustné prostěradlo?

Chránič matrace spolu s potahem vytváří jakousi bariéru mezi vaším tělem a matrací. Pohltí všechny tekutiny a ochrání tak matraci před poškozením. Ideální jsou taková prostěradla, která mají po celém svém obvodu všitou gumu, která zabrání shrnutí.

Kde najde chránič matrace své využití?

Kdo ho může používat?

  • Děti
  • Dospělí
  • Senioři
  • Lidé dlouhodobě upoutaní na lůžko

Jak nepropustné prostěradlo vybrat?

Než začnete prostěradlo s nepropustnou vrstvou vybírat, zamyslete se nad tím, kdo ho bude používat. Podle toho vyberte velikost. Jiné pořídíte do dětské postýlky, jiné na normální postel a jiné na dvojlůžko.

Nepropustné prostěradlo pro děti

Někdy se s ním setkáte pod názvem nepromokavé prostěradlo. Zespodu je ošetřeno speciální vrstvou, která zamezí průniku vlhkosti a tělních tekutin do matrace. Slouží i jako bariéra před roztoči.

Kvalitní prostěradlo s nepropustnou vrstvou je vzdušné a prodyšné. Ideálně by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů, díky kterým ho může používat opravdu každý.

Někteří rodiče se snaží ušetřit nějakou tu korunu a místo nepropustného prostěradla natáhnou na matraci obyčejný igelit. Nic ve zlém, každý se snažíme někde ušetřit, ale v tomto případě se šetří na nesprávném místě.

Igelit nedýchá, pokožka se zpotí a zapaří. Vznikne opruzenina, které se jen těžko zbavujete. Navíc igelit šustí, což klidnému spánku rozhodně nepřeje.

Jaké jsou výhody prostěradla s nepropustnou vrstvou?

  • K matraci nepronikne žádná vlhkost, která může zapříčinit vznik plísní a připravit živnou půdu pro roztoče a bakterie.
  • Vyhnete se vzniku zápachu, který je pro vlhko charakteristická.
  • Ochráníte matraci před znečištěním.
  • Prodloužíte životnost matrace.
  • Může příznivě ovlivnit pocení.

Pořiďte své ratolesti do postýlky nepropustné prostěradlo i vy. Ochráníte matraci a dítěti dopřejete klidnější spánek.

Náš tip: Pořiďte si rovnou dvě prostěradla s nepropustnou vrstvou, ať máte jedno neustále k dispozici, pro případ nehody.

admin

The author admin

Leave a Response