close

Pálené střešní tašky jsou evergreenem českých rodinných domů. Představa rodinného domu se střechou bez pálených střešních tašek není příliš častá a pálené střešní tašky jsou tedy tradiční vhodnou volbou, u které nebudete nikdy litovat. Pálené střešní tašky vydrží věky, jejich záruky se často pohybují v desítkách let a 2 hlavní značky Tondach i Bramac jsou od jejich vstupu na český trh silnými a stabilními hráči nejen v oblasti pálených střešních tašek, ale současně i těch betonových.

Víme, že představovat pálené střešní tašky je poměrně zbytečné, ale pojďme si tedy jen v rychlosti shrnout jejich hlavní výhody oproti střešním krytinám z bitumenu nebo plechové střešní krytiny.

Jak postupovat u střechy z pálených střešních tašek

Projekt konstrukce celé střechy obvykle obdržíte přímo od projektanta vašeho rodinného domu. Pro jistotu ho však zmiňujeme, protože tím konstrukce celé střechy z pálených střešních tašek začíná. Pokud plánujete půdní vestavbu, od začátku byste měli klást důraz na promyšlené provedení celého dřevěného krovu.

S objednávkou tesaře pro dřevěný krov raději neotálejte

Ve chvíli, kdy máte nakreslený projekt a vyzděnou stavbu, můžete objednávat tesaře. S objednávkou však určitě neotálejte, někdy může trvat i pár měsíců, než se na vás šikovný tesař dostane. Pod rukami tesařů vzniká celý krov od pozednice po hřeben. Při jejich objednávce se ptejte hlavně po referencích, případně celou střechu z pálených střešních tašek můžete nechat na První Chodské a jejich ověřených řemeslnících.

Jakmile máte hotový krov, zbývá už jen položit latě a můžete se pustit do pokládky střešních tašek. Pro tuto činnost pro změnu nastupuje pokrývač.

Práce pokrývače u pálených střešních tašek

Pokrývač je ten, který na latě pokládá střešní tašky a jednotlivé konce ve štítech zakončuje štítovou půlenou střešní taškou. Množství položených střešních tašek se liší dle zvoleného typu střešní tašky. Mezi typy, které má vyšší množství tašek na m2 patří například taška Bobrovka od společnosti Tondach, resp. Opál od BMI Bramac. Naopak mezi typy, které na sebe dobře navazují a mají tedy minimálně překrytí, jsou moderní pálené střešní tašky jako třeba Granát 11 od BMI Bramac nebo Falcovka 11 od Tondach. Poté, co pokrývač zakončí svoji práci položením hřebenáčů, nastupuje zpravidla na scénu klempíř. Ušetřete si starost a domluvte si montáž klempířských prvků už od pokrývače. Zpravidla se může jednat o oplechování komínu, oplechování štítu, montáž okapového systému apod.

Okapové systémy mohou být z plastu, ale nejčastěji se pořizují v pozinkovaném plechu. Jsou navíc i nejodolnější. Měděné okapy se z důvodu častých krádeží příliš často nemontují.

The author admin

Leave a Response