close

Páry se při úklidu využívá stále častěji. Vedle parních praček a žehliček jsou to i parní mopy na vytírání, případně čističe. Využívají páry, která dovede rozpustit i zaschlé šmouhy bez použití saponátu či hrubé síly. 

Parní mopy svým vzhledem připomínají tyčové vysavače. Hodí se především k menšímu běžnému úklidu, například v kuchyni k vytření rozlité tekutiny. Výhodou použití parního mopu je i fakt, že podlahy párou zároveň desinfikujete.

Na co můžete využít parní mop

Výkonný parní mop zajistí dokonalou čistotu všech typů podlah, dá se ale použít i na důkladné mytí oken, zrcadel, sprchových koutů, vany nebo dlaždic. Odstraní zároveň až 99,99 % bakterií a alergenů v domácnosti. Poradí si s odolnými a mastnými skvrnami nebo s vodním kamenem. Na rozdíl od obyčejných parních čističů nemusíte po napaření nečistot přiběhnout s vlhkým hadříkem a utírat, mopy si vše utřou samy. Jejich velkou předností je také skutečnost, že na úklid nepotřebují chemické prostředky, takže berou ohled na životní prostředí.

Jak vybírat parní mop

Při výběru správného mopu si nastavte takové parametry, které vyhovují vám, obecně ale není dobré řídit se pouze cenou. Jaká kritéria byste měli také zohlednit?

 • HMOTNOST
  S těžkým mopem se vám bude vždycky pracovat hůř, například při mytí oken nebo obkladů v koupelně ho po celou dobu táhnete vlastní silou.
 • VÝKON
  Díky nízkému výkonu budete dlouho čekat na nahřátí vody a rychle vám poklesne tlak páry. Čím vyšší výkon, tím lépe (samozžejmě zohledněte i porovnání cena/výkon).
 • NÁLEVKA NA VODU
  Častým problémem bývá objem nálevky na vodu – malou a musíte často doplňovat vodou, to znamená počkat několik minut (až desítek minut) než přístroj zchladne, což vám bude práci ztěžovat a prodlužovat.
 • NAVÍJECÍ KABEL
  Pokud nemá přístroj samonavíjení kabelu, počítejme s velkým rozčilováním během práce.
 • FUNKCE
  Parní mop mívá další přidané funkce, z nichž některé vás asi zaujmou a jiné ani nevyužijete. Je to například dětská pojistka, elektronické ovládání páry, eco – funkce pro hlídání co nejnižší spotřeby, přepnutí mop jen na vysávání bez páry a podobně.
Tags : parní čističparní mopúklid párou
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response