close

Sedací nábytek hraje ve vybavování domácností velmi důležitou roli. Setkáváme se s ním především v kuchyni, chcete-li v jídelně a samozřejmě v obývacím pokoji. Samostatnou kapitolou je potom venkovní sedací nábytek. V tomto článku se zaměříme na sedací nábytek v obývacích pokojích, konkrétně na sedací soupravy a pokusíme se poradit, jak vybrat takovou sedačku, se kterou budete maximálně spokojeni.

shutterstock_107189117

Nejprve je zapotřebí říci, že je určitě z čeho vybírat, nabídka je totiž více než bohatá. Každý si tak může alespoň částečně splnit svoje přání při budování komfortního zázemí.

Velikost interiérových prostorů a ostatní bytové prvky

Asi nejdůležitějším parametrem při výběru sedací soupravy je jednoznačně velikost prostorů. Je jasné, že pokud máte malý obývák, musíte se poohlédnout po menší sedací soupravě. Naopak pokud máte dostatek místa, neváhejte s výběrem větší sedačky, nejen že poskytne více prostoru pro případné návštěvy, ale vyplní jakousi prázdnotu v rozlehlejší místnosti.

Všímat byste si měli i ostatních prvků a doplňků, které v dané místnosti jsou. I zde platí všeobecné pravidlo, že by nemělo nic působit jakkoliv kontraproduktivně – je to však do jisté míry věc názoru a každý si musí udělat představu a obrázek.

Rohové sedačky x rovné sedačky x sedačky ve tvaru písmene U

Dalším kritériem při výběru sedačky bude její tvar a materiál. Mezi tři nejčastější typy sedacích souprav patří rovné sedačky, rohové sedačky a obvykle větší sedací soupravy realizované ve tvaru písmene U. Ujasněte si také, jaký by měl být materiál, nabízí se nejrůznější, obvykle odolné látky či potahovány, ale velký boom zažívá také stará známá kůže.

Některé sedačky se dodávají s příslušenstvím, jedná se o polštářky, podpěrky na ruce nebo taburety. Udělejte si také jasno v tom, jestli se vám vyplatí rozkládací sedačka nebo sedací souprava s praktickým úložným prostorem!

Radek Blinka

The author Radek Blinka

Problematika spojená s bydlením je zajímavým tématem snad pro každého. Tipů a inspirací pro změnu není nikdy dost. Jsem rád, že i já můžu občas připravit zajímavý článek, který se vám může při brouzdání po internetu hodit!

Leave a Response