close

Sušička prádla je užitečným pomocníkem všude tam, kde není prostor na sušák, nebo když potřebujete mít vyprané prádlo rychle suché. Dnes patří už k naprosto běžnému vybavení domácnosti. Jak si ale vybrat tu správnou a co všechno taková sušička na prádlo umí?

Jestli už ani vy nechcete zakopávat doma o sušák nebo se bát, jestli vyprané prádlo stihne na balkoně nebo na zahradě uschnout dřív, než začne pršet, je čas seznámit se s tím, podle čeho vybrat tu správnou sušičku.

Co všechno umí sušička prádla

V první řadě sušička především rychle usuší vyprané prádlo. Už i to není málo, například v rodině s malými dětmi, kde se pere každý den. Zároveň ale odpadá věšení a sundávání prádla ze sušáku, případně pak ještě žehlení. To všechno dokáže sušička nahradit. Navíc dokáže zbavit prádlo nepříjemných žmolků, chlupů domácích zvířat, či různých alergenů. Do sušičky můžete dát prádlo a oblečení z jakéhokoliv materiálu, protože absolutní většina modelů má funkci šetrného sušení.

Podle čeho sušičku vybrat

Podle způsobu sušení dělíme sušičky na na ventilační a kondenzační. Ve výsledku není viditelný rozdíl, rozdíl je v odvádění horkého vzduchu, rychlosti sušení a spotřebě elektrické energie. U nás se nejčastěj používají sušičky kondenzační: uvnitř proudí horký vzduch, který na sebe váže vodní páru, ta se ochladí a přeměňuje na vodu. Voda se ukládá do kondenzační nádoby, odkud jí musíme vylévat, nebo odtéká do odpadu, pokud je na něj sušička připojena. 

Kondenzační sušička může mít topné těleso, nebo úspornější tepelné čerpadlo. Zbytkové teplo, které vzniká během sušícího cyklu, se využije opakovaně pro ohřev studeného vzduchu a tím uspoří spoustu energie. 

Další funkce dobré sušičky na prádlo

Současné modely mají řadu přidaných funkcí, jimiž uživatelům zjednodušují péči o oblečení. Například funkce Baby Protect, Program Košile, Program Mix (umožní sušení různých typů tkanin najednou) nebo třeba Refresh, díky němuž zbavíte oděv nepříjemného pachu (například kouře z cigaret), aniž byste ho museli vyprat.

Tags : sušička na prádlosušička prádlavýběr sušičky prádla
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response