close
Komerční články

Vyznáte se v náplních do tiskáren? Poradíme vám, jak vybírat co nejlépe

Chcete si koupit nové náplně do tiskáren, ale nevíte si rady? Možná ani netušíte, že to vůbec nemusí být taková věda. Stačí se vyznat v druzích náplní, pak už pokaždé vyberete správně a možná i ušetříte. Jdeme na to.

Tonery
Tonery

Pro začátek si ujasněte, co hledáte

Abyste mohli vybrat náplň do tiskárny správně, musíte vědět, jakou přesně hledat. Na své prázdné tiskové kazetě vpravo nahoře vždy najdete potřebný údaj. Pokud jste ale už netiskli delší dobu, může se stát, že tento údaj neznáte. V tom případě náplně vybírejte podle typu tiskárny a jejího výrobce. Tento údaj už nebude tak těžký najít, značka bývá vždy uvedená na tiskárně a popřípadě se postačí i kouknout do dokumentů k tiskárně, které jistě máte schované.

Raději originální, nebo kompatibilní?

Originální náplň, jak už sám název napovídá, je taková, která je vyrobena přímo výrobcem dané tiskárny. Zpravidla si za ni připlatíte, ale rozhodně se můžete spolehnout na to, že bude kvalitní a tisknout bude sytými barvami – nabídka cartridge. Kompatibilní náplně nejsou vyrobeny přímo výrobcem, ale co do kvality, jsou určitě také spolehlivé, a navíc za takové ně můžete ušetřit klidně i sedmdesát procent z ceny a vytisknete až o dvacet procent více dokumentů. Vyrábějí se jak pro inkoustové, tak i pro laserové tiskárny.

Renovované náplně

Renovované náplně jsou takové, které se po vypotřebování dají zase dosypat práškem tonery Canon, nebo dolít inkoustem – cartridge. Dolít inkoustovou náplň do nádržky je snadné stejně tak, jako dosypání prášku do toneru. Každý trošku šikovný člověk si s tím lehce poradí. Cena renovovaných náplní je asi přibližně stejná, jako u těch kompatibilních. Občas se může stát, že po několikátém doplnění se ale ucpou trysky u tiskárny, na to je třeba dát si pozor.

Kterou náplň do tiskárny zvolíte vy?

Tags : cartridgetiskárnatonery
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response