close
Nábytek a interiér

Odstraňování starých tapet již nemusí být problém

Velkým trendem oživení stěn v interiérech jsou tapety různých tvarů, velikostí, motivů a barev. V případě, že renovujete původní interiér za nový a současná tapeta musí jít pryč , nabízíme vám v tomto článku pár rad jak si s nechtěnou tapetou bez problémů poradit.

shutterstock_138618443

Některé moderní tapety , včetně většiny tapet z PVC se označují jako lehce odstranitelné . Což znamená , že povrchová vrstva tapety se dá ze zdi snadno odstranit tak , že pod ní zůstane pouze podkladový materiál . Při strhávání tapet se nejprve pokuste nadzvednout roh některého z pruhů . Tak zjistíte , zda se bude dát stáhnout . Pokud po stažení je podklad tapety v dobrém stavu , nechte ho na stěně . Poslouží jako podklad nových tapet .

V případě, že je podklad poškozený nebo pomačkaný , navlhčete ho vodou a odstraňte škrabkou . Někdy se tapeta nedá dobře strhnout , tehdy ji důkladně navlhčíte . Na podlahu rozložte staré noviny , které vstřebají rozlitou vodu. Do kbelíku si napustíte teplou vodu , přidejte do ní trochu tekutého čisticího prostředku , trošku lepidla a roztok dobře promíchejte .

Saponát bude působit jako zvlhčovadlo a lepidlo zase vlhkou vrstvu udrží na stěně . Tak se rozmočí staré lepidlo , kterým je tapeta přilepena . Směs nanášejte na stěnu širokým štětcem nebo válečkem . Můžete použít i láhev na postřik rostlin. Počkejte , dokud tapety dostatečně nasáknou směsí , abyste je škrabkou mohli snadno stáhnout .

Některé tapety mají omyvatelnou vrstvu , přes kterou voda nepronikne . I s nimi si dáte rady , a to tak , že ji odstraníte elastickým brusným hranolkům s hrubším brusným papírem . Pro tento účel nepoužívejte ocelový kartáč , protože kousky drátů mohou uvíznout v omítce , a když zreznou , vytvoří na povrchu nových tapet skvrny .

Práce ať vám jde od ruky a nový interiér je splněním vašich představ .

mata.l

The author mata.l

1 Comment

  1. V současné době mohou být letadla dostupná všem. Práce, volný čas, poznávání světa prostřednictvím cestování – letecká doprava Vám umožní dostat se včas kamkoliv. A za nijak zvlášť velké peníze – naše společnost byla založena právě proto, aby vám umožnila létat v jakoukoliv potřebnou dobu. Z Londýna do Dillí, z Paříže do New Yorku – jakýkoliv vytoužený koutek světa se pro Vás může stát známým a oblíbeným, bez nutnosti nějakého nadměrného investování peněz a bez většího úsilí z vaší strany. A pokud se kdysi Nový Zéland nacházel na druhé straně zeměkoule oproti Evropě a zdál se Vám skoro jako pohádkový ostrov, dnes pro Vás může být stejně skutečný jako třeba Island. Vždyť je to popravdě řečeno taky jenom ostrov.

Leave a Response