close

Připadá vám vaše kuchyň už poněkud opotřebovaná, nemoderní, zdá se vám , že jí chybí šmrnc? Jestliže nechcete nebo nemůžete investovat hromadu peněz na její rekonstrukci, zkuste naše tipy, jak s trochou fantazie a kreativity vytvořit skvělou kuchyň.

Podlaha vás prozradí

I sebevíc moderní a stylová kuchyň neudělá dobrý dojem s podlahou, na níž se podepsal čas. Při volbě materiálu na novou sáhněte po  kameni, klasické dlažbě či dřevu, tyto materiály mají styl a zároveň něco vydrží. Pokud chcete oživit dřevěnou podlahu, kterou už máte, natřete ji  novým lakem nebo barvou podle vašeho vkusu.

Kovové prvky v novém designu

Ve starších kuchyních se často objevují materiály, které už dávno nejsou moderní. To platí hlavně pro kovové úchytky a vodovodní baterie. Když vyměníte tyto kuchyňské doplňky, dodáte své kuchyni punc světovosti za poměrně malou částku. Rozhodně jsou lepší stylové kovové úchyty než plastové, které často nic nevydrží.

Nemusíte měnit celou linku

Staré okoukané skříňky nemusíte hned měnit, máme pro vás skvělý nápad, jak dodat kuchyni nový vzhled, aniž byste finančně vykrváceli. Vyberte si barvu, která se vám líbí a zároveň bude ladit s doplňky, a přední plochy jednoduše přetřete. Druhou variantou jsou samolepící tapety. S originálním vzorem získá vaše linka neopakovatelný styl. Během jednoho, dvou dnů máte s minimální investicí novou kuchyň.

Vsaďte na police

Bez ohledu na styl, v němž máte kuchyň zařízenou, horní skříňky nejsou nezbytné. Zkuste je jednoduše nahradit otevřenými policemi, které celý prostor provzdušní. Na  policích si kromě nádobí můžete poskládat i dekorace nebo květiny, jimiž podtrhnete váš osobitý styl.

Dekorace jako třešnička na dortu

Kuchyň je ideálním místem, kde můžete projevit svou osobnost a se špetkou kreativity vytvořit osobité dekorace, jimiž upoutáte každého návštěvníka vašeho království. Materiál? Kov, dřevo, textil, proutí, ty jsou nadčasové a přirozené.

Tags : jak oživit kuchyňrenovace kuchyněrychlá změna v kuchyni

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response