close

Kuchyň je místo,kde trávíme hodně času při přípravě pokrmů pro rodinu. Jestliže ji máme navíc spojenou s jídelním koutem, býváme zde ještě mnohem déle. Abychom dodali kuchyni na útulnosti, nemusíme utrácet spousty peněz.Dáme vám pár dobrých a levných tipů, jak kuchyň zútulnit

1. Příjemné a dostatečné světlo

Potřebujete dost světla na práci a také nasvícení interiéru tak, aby působil hřejivě. Proto je dobré vybírat žárovky se světlem teplým, tedy spíš nažloutlým. Samozřejmě si můžete pořídit víc světel,nad jídelním stolem a pracovní plochou ale rozhodně chybět nesmí.

2. Barvy rozhodují o pocitech

Chcete se v kuchyni cítit příjemně, optimisticky, uvolněně? Všechny tyto pocity vám pomůžou navodit barvy, jejich výběr je tedy dost důležitý. Do kuchyně se hodí barvy teplé, plné energie. V poslední době jsou trendy barvy ovoce či jinak spojené s jídlem a pitím, proto určitě neuděláte chybu, když do kuchyně vyberete barvu bílé kávy, čokoládovou, losovou nebo malinově červenou. Opatrní buďte jen se zelenou,která se do kuchyně sice výborně hodí, snažte se ji ale nedávat blízko jídelního stolu.

3. Nejen záclonky a ubrus

Místnost, kde je pečlivě zvolený bytový textil, je o poznání útulnější, o kuchyni to platí dvojnásob. A nejsou to jen záclony v oknech či ubrus na stole, co dodá tu správnou atmosféru. Nezapomeňte na utěrky, chňapky, ale i podsedáky na židlích. Vše korunujte kusovým kobercem v jídelním koutě.

4. Pěstujte si bylinky

Levná a užitečná dekorace do kuchyně jsou květináčky s bylinkami. Můžete je mít vystavené mna okenním parapetu nebo zavěšené na konstrukci na stěně, všude vám nadělají parádu a jejich lístečky ochutí spoustu pokrmů-

5. Rychlá renovace nábytku

Je vaše kuchyňská linka už dost používaná a je to na ní znát? Vše zachrání dobře zvolená tapeta. Vyberte omyvatelnou s vzorem, který bude ladit se zbytkem zařízení a máte vyhráno. Šrámy na nábytku budou schovány a kuchyň v novém kabátku bude zase o kousek útulnější.

Tags : jak zútulnit kuchyňútulná kuchyň
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response