close

V každé, i v té největší kuchyni, se po čase začneme potýkat s nedostatkem místa. Pokud ovšem bydlíte v panelovém domě a máte malou kuchyňku, je dostatek úložného prostoru věčná otázka. Nezbývá, než být kreativní, naše tipy vám jistě pomůžou.

1. Opravdu to potřebujete?

Toto pravidlo je nezbytné všude tam, kde se potýkáte s nedostatkem místa, tedy i v kuchyni. Na rovinu: to, co jste celý rok neměli v ruce, nejspíš vůbec nepotřebujete, ať je to hrnec, cedník nebo třeba odšťavovač. Takové věci rozhodně nemusí drahocenné místo ve vaší kuchyni zabírat. Skladujete šlehač, mlýnek, struhadla a další drobné přístroje, místo abyste hledali umístění pro jediný multifunkční robot?

2. Místo horních skříněk police

Napadlo vás někdy, jak hodně místa zabírají vrchní zavěšené skříňky a jak málo úložného prostoru v nich ve skutečnosti je? Otevřených polic na stejné zdi může viset víc, mohou být až ke stropu, dokonce pokračovat za roh. Poskládáte na ně vše, co chcete mít pěkně při ruce, případně předměty, které slouží i jako dekorace.

3. Závěsný systém – elegantní řešení nedostatku místa

Dlouhá nerezová tyč připevněná pod horní skříňky linky a na ní na háčcích zavěšené kuchyňské předměty i různé poličky na drobnosti. Tento oblíbený způsob ukládání a organizování věcí v kuchyni ušetří hodně místa na pracovní ploše i v zásuvkách, navíc vypadá opravdu dekorativně.

4. Sklenice, krabičky, dózy

Pokud uchováváte potraviny v uzavíratelných nádobách, můžete je skladovat na otevřených policích. Ve skříňkách je můžete ukládat i na sebe, to se v případě otevřených obalů a sáčků provádí jen těžko. Pořiďte si dózy na mouku cukr či rýži, vystavte koření ve sklenicích, všechno bude mít své místo a vždy na dosah ruky.

5. Vestavěné spotřebiče sníží nároky na podlahovou plochu

V menších kuchyních je lepší mít ledničku, troubu a další spotřebiče zabudované v lince. Nemusíte řešit problém, jak vše rozestavit, abyste o ně nezakopávali. Jejich pořizovací hodnota je sice o něco vyšší, než v případě volně stojících variant, v opravdu malých kuchyních je to ale často jediná možnost, jak si dopřát požadovaný komfort

Tags : jak ušetřit místo v kuchynitipy pro malou kuchyni
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response